Łańcuch - światowy bestseller już w Polsce!

18 września w księgarniach pojawił się ciekawy thriller – Łańcuch Adriana McKinty’ego. Fabuła tej książki zdążyła już zaszokować świat, a sama powieść stała się bestsellerem. Chcecie wiedzieć, co takiego jest w tej historii, że po książkę sięga tak wielu czytelników?

Łańcuch - światowy bestseller już w Polsce!Łańcuch – światowy bestseller już w Polsce!

Przewrotne jest to, że Adrian McKinty zmienia stereotypowe role. W tym przypadku to ofiara staje się oprawcą…  Właśnie tak działa tytułowy Łańcuch.

Wyobraź sobie, że dzwoni telefon i dowiadujesz się, że ktoś porwał twoje dziecko. Żeby je uwolnić, to musisz porwać kolejne. Jeżeli tego nie zrobisz i przerwiesz łańcuch, twoje dziecko zginie. Twórcy łańcucha wiedzą, że rodzic zrobi wszystko, żeby ocalić życie dziecka.

Główna bohaterka, Rachel, żeby ocalić córkę, będzie musiała dokonać dramatycznych wyborów moralnych. Wbrew sobie zrobi straszne rzeczy, bo w Łańcuchu nie ma miejsca na litość. Kobieta jest zdesperowana. Będzie próbowała jednocześnie ocalić córkę i przerwać Łańcuch porwań. Czy to możliwe?

Jak sami widzicie, koncept książki łamie schematy, do których przyzwyczaili się miłośnicy thrillerów.

Musicie wiedzieć, że prawa do publikacji tej powieści zostały do tej pory sprzedane do 37 krajów. Dodatkowo w krajach, w których już się ukazała, z miejsca trafiła na listy bestsellerów. W Polsce thriller Łańcuch ukazał się nakładem Wydawnictwa Agora. Co więcej, Paramount Pictures zakupiło prawa do ekranizacji tej historii.

W naszym kraju książkę promuje nietypowy booktrailer. To adaptacja fragmentu książki, w której w rolę Rachel wciela się Magdalena Popławska. Film przedstawia jeden z kluczowych momentów powieści. Jego reżyserem jest Maciej Kawuski, z kolei za zdjęcia odpowiada Bartek Cierlica. Andrzej Besztak był kierownikiem produkcji.

Łańcuch – o autorze

Adrian McKinty dorastał w robotniczym Belfaście w Irlandii Północnej. Na Uniwersytecie w Oxfordzie studiował filozofię. Mieszkał w Stanach Zjednoczonych, tam po latach pracy w barach i na budowach został nauczycielem. Gdy przeprowadził się do Melbourne w Australii, postanowił, że zawodowo zajmie się pisaniem. Do tej pory napisał już kilkanaście dobrze przyjętych kryminałów, jednak to Łańcuch przyniósł mu dopiero światowy sukces.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji, żeby kupić Łańcuch, to książkę możecie znaleźć w tym miejscu.

Poniżej obejrzycie zwiastun.