Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla

Znani są już laureaci Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2017. Jak co roku, nominacje do tego prestiżowego wyróżnienia dostarczyły wszystkim wielu emocji. Jak z pewnością orientuje się większość z Czytelników, nagroda przyznawana jest, co roku w dziedzinie fantastyki. Co ważne, komisję stanowią uczestnicy konwentu Polcon. A to oznacza, że o tym, do kogo powędruje wyróżnienie za najlepszy polski utwór literacki w tym gatunku, decydują miłośnicy fantastyki. Czy może być coś bardziej znaczącego niż uznanie Czytelników? Jesteśmy przekonani, że to jedna z najlepszych form uznania, o której marzą wszyscy pisarze.

Laureaci Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2017

http://polcon2017.pl/gala/

Koniecznie sprawdźcie, do kogo w tym roku powędrują statuetki!

Laureaci Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2017 – zwycięzcy

Tegoroczna nagroda została wręczona podczas uroczystej gali, która odbyła się zgodnie z tradycją, na największym polskim konwencie fantastyki – Polconie. Warto tutaj zaznaczyć, że zwycięzców wyłania się w dwóch kategoriach – powieść oraz opowiadanie. A utwory muszą być opublikowane w roku poprzedzającym wręczenie nagrody. Kto tym razem okazał się szczęśliwcem?

W kategorii „powieść” zwyciężył Krzysztof Piskorski z tytułem Czterdzieści i cztery. Jego teksty pojawiały się na łamach tak znakomitych czasopism branżowych, jak Nowa Fantastyka czy Science Fiction. Czytelnicy w całym kraju pokochali go za takie powieści jak Najemnik, Wygnaniec, czy Prorok. Książka, za którą zdobył nagrodę, potwierdza tylko jego niezwykły talent i wróży mu kolejne sukcesy.

A oto inni konkurenci, z którymi walczył o zwycięstwo:

W kategorii „opowiadanie”, zwyciężył tekst Łukasza Orbitowskiego i Michała Cetnarowskiego pt. Wywiad z Borutą. Pierwszy z panów specjalizuje się nie tylko w literaturze grozy oraz fantasy. To także twórca historii obyczajowych. Na koncie ma już wiele znaczących wyróżnień, w tym Paszport Polityki czy nominację do Nagrody Literackiej Nike za opowiadanie pt. Inna dusza. Publikował, w takich czasopismach jak: Science Fiction, Nowa Fantastyka czy Ubik. Drugi autor specjalizuje się głównie w literaturze fantasy. Na koncie ma również wiele opowiadań publikowanych w wymienionych już czasopismach. Czytelników w Polsce zachwycił zbiorem opowiadań pt. Labirynty.

Wśród nominowanych w tej kategorii byli jeszcze:

  • Juliusz Braun Lo faresti per me?.
  • Michał Cholewa Bunt maszyn.
  • Agnieszka Hałas Panicz z Ertel-Sega.
  • Magdalena Kucenty Paradoks Bliźniąt.
  • Anna Szumacher Na nocnej zmianie.
  • Anna Szumacher To byliśmy my.

Warto wspomnieć, że oprócz statuetki, laureaci mogą liczyć na publikację zwycięskich tekstów w bezpłatnej antologii, która ma na celu promować polską fantastykę. My serdecznie gratulujemy wygranym, a Czytelników zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi tekstami.