Lee Child przekazuje serię

Lee Child przekazuje serię o Jacku Reacherze, jednak fani mogą być spokojni, ponieważ wszystko zostaje w rodzinie. Okazuje się, że brytyjski twórca oddaje swoje bestsellerowe dzieło, które przyniosło mu ogromną popularność na całym świecie, swojemu młodszemu bratu. Poza tym, jak wspomniał autor, kilka powieści napiszą pod wspólnym szyldem. Jesteście ciekawi, co takiego się stało, iż Child zdecydował się na taki krok? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Lee Child przekazuje serię

Lee Child przekazuje serię o Reacherze – kilka słów od autora

Warto tutaj wspomnieć, że pisarz ma już 65 lat i najwidoczniej zaczął myśleć już o literackiej emeryturze. W związku z tym zdecydował, że serię o Jacku Reacherze dalej poprowadzi jego młodszy brat, Andrew Grantowi, który również jest pisarzem. Jeszcze kilka kolejnych tomów napiszą wspólnie, jednak Child powoli będzie wycofywał się z tej historii. Oto jak sam komentuje swoją decyzję:

Kocham moich czytelników i wiem, że chcą w przyszłości wielu, wielu innych historii z Reacherem. Chciałbym im je obiecać, ale prawda jest taka, że osiągnąłem już wiek, w którym nie byłbym w stanie tego dotrzymać. Jeszcze kilka to możliwe, ale nie wiele, wiele więcej. Postanowiłem zatem przekazać pałeczkę komuś, kto dotrzyma tej obietnicy. Wybrałem najlepszego pisarza o twardzielach, którego czytałem od lat – mojego brata Andrew Granta.

Jak zapewnia sam twórca serii, zmiana pisarza nie wpłynie na klimat i jakość cyklu:

Dzielimy to samo DNA, te same doświadczenia, to samo wychowanie. To ja, tyle że piętnaście lat temu, pełen energii i pomysłów. Był pierwszą osobą, która lata temu przeczytała „Poziom śmierci” i był pierwszym fanem Reachera na świecie.

Okazuje się też, że pierwsza książka Lee Childa, napisana wspólnie z bratem, pojawi się na rynku już w październiku tego roku. Będzie to oczywiście kolejny tom przygód (już 25) Jacka Reachera pt. The Sentinel. Koniecznie dajcie nam znać, co sądzicie o tym, iż Lee Child przekazuje serię młodszemu bratu.

Tymczasem tutaj znajdziecie książki brytyjskiego pisarza.