PolecamyReportaże

Maciej Jastrzębski „Krym. Miłość i nienawiść”

9788328301603Krym to kolejny reportaż dziennikarza Polskiego Radia, Macieja Jastrzębskiego. Krym od wieków kojarzy się z bajkową krainą opisywaną w wielu słynnych powieściach i wierszach, ale także filmach czy pieśniach. Jak naprawdę wygląda życie w tym zakątku świata? Czy romantyczna inspiracja pisarzy dzisiaj również jest wymarzoną krainą? W czasach, kiedy jej złożona sytuacja polityczna budzi poruszenie na arenie międzynarodowej.

Krym oczami Jastrzębskiego

Dziennikarz w swojej relacji z podróży skupia się właśnie na obecnej sytuacji tego półwyspu. Mniej w niej romantycznych historii, zaś dużo brutalnej prawdy, dalekiej od bajkowych opowieści. Czytelnik znajdzie tu samą prawdę, obraz życia nie z perspektywy osób postronnych, a z relacji mieszkańców. A za sprawą kunsztu autora aspiruje do miana dobrej, literackiej powieści, którą czyta się z ogromna przyjemnością. Historie dwójki bohaterów przeplatane są z różnorodnymi spostrzeżeniami Macieja oraz z opowieściami, które niegdyś zasłyszał.

Książka Krym po brzegi wypełniona jest emocjami, które nie zostawią czytelnika obojętnym. Dzięki profesjonalnemu podejściu Jastrzębskiego będziecie mieli okazję poznać bliżej problematykę konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. A wszystko to z perspektywy ludzi, którzy nie mieli żadnego wpływu na decyzje podejmowane „na górze”. Ich losy zmieniły się diametralnie, a wizja przyszłości została zachwiana. A jedyne, co mogli zrobić w tej sytuacji, to przyglądać się bezczynnie, skazani na bezsilność.

Krym Macieja Jastrzębskiego to jeden z lepszych reportaży, który każdy miłośnik tego gatunku powinien mieć w swojej domowej biblioteczce. Serdecznie polecamy!

Książkę znajdziecie tutaj.