Podróże z książką

Podróże z książką w dzisiejszych czasach to doskonała forma bezpiecznej rozrywki. Ponieważ z powodu nałożonych ograniczeń, nasza swoboda ruchu została zredukowana do minimum. Bezpieczniej jest siedzieć w domu i nie narażać siebie i bliskich na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Ale to wszystko nie oznacza, że nie możecie wędrować po odległych zakątkach, by poznać rozmaite kultury i piękne miejsca.

W tym trudnym czasie z pomocą przychodzą nam książki podróżnicze czy reportaże. W związku z tym gorąco zachęcamyWas do zapoznania się z naszym dzisiejszym zestawieniem. Znajdziecie tu mnóstwo inspirujących historii, które pomogą Wam odbyć niezwykłą i niezapomnianą podróż z książką, spędzając jednocześnie czas w wymaganej izolacji. Gotowi? Zaczynamy!

Podróże z książką

Korea Północna. Dziennik podróży - kup na TaniaKsiazka.plPodróże z książką – Korea Północna. Dziennik Podróży

To relacja Michaela Palina z podróży po Korei Północnej. Jest szczera, błyskotliwa i pełna cierpkiego humoru, jednak daje wyjątkowe spojrzenie na ten fascynujący kraj. Podczas swojego pobytu tam starannie ukrywał dzienniki, w których spisywał wszystkie przygody. Ponadto nie zabraknie tu również zdjęć i rozmów z miejscowymi: przewodnikami, nauczycielami, artystami na usługach propagandy, rolnikami i żołnierzami.

Książka dostępna od 6 maja 2020 roku.

Podróże z książką – Blondynka na HawajachPodróże z książką

Beata Pawlikowska tym razem rusza na Hawaje. Tym samym prowadzi czytelników przez wulkany, czarne plaże i wodospady Big Island. Po słynnej drodze do Hany na wyspie Maui, do magicznego lasu na prawie bezludnej wyspie Molokai i na plażę Waiki w Honolulu na wyspie Oahu. Wraz z nią przejdziecie też szlakiem starożytnej wiedzy ho’opono’pono, huny, hawajskich legend i polinezyjskiej przeszłości.

Książka już dostępna.

Piknik z niedźwiedziami - sprawdź na TaniaKsiazka.plPodróże z książką – Piknik z niedźwiedziami

Szlak Appalachów to jeden z najdłuższych ciągłych szlaków pieszych na świecie. Przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Georgii po Maine, przez krajobrazy, które należą do najpiękniejszych w Ameryce. W związku z tym to ponad trzy tysiące kilometrów odludnej górskiej dziczy, pełnej niedźwiedzi, łosi, rysiów, grzechotników i trujących roślin. A także psychopatycznych morderców.

Książka już dostępna.

Podróże z książką – Szwajcaria, czyli jak przeżyć między krowami a bankami. Bilet w jedną stronęPodróże z książką

Szwajcaria od zawsze kojarzy się nam z krajem niezawodnych zegarków, słynnych serów, wysokich gór i niskich podatków. A mieszkańcy wydają się nam chłodni, zapracowani, niechętni do integracji z obcymi i resztą Europy. Jak jest naprawdę? Okazuje się, że kiedy tylko pogoda pozwala, wskakują do rzek, czasem nawet w przerwie od pracy. Poza tym punktualnie o 12:00 w przerwie na lunch nie dodzwonicie się do żadnej szwajcarskiej firmy. Ponadto Szwajcarzy puszczają swoje dzieci bez opieki do szkoły, głosują w referendach przeciwko zniesieniu abonamentu radiowo-telewizyjnego i chętnie żenią się z cudzoziemkami!

Książka już dostępna.

Gruzja. Opowieści z drogi. Sztambuch - kup na TaniaKsiazka.plPodróże z książką – Gruzja. Opowieści z drogi. Sztambuch

Ta książka pełna jest kurzu z bocznych dróg, smaku czerwonego wina i lepkich soczystych brzoskwiń. A przede wszystkim zwykłych ludzkich historii. Autor chętnie opowiada o tym, jak żyje się gdzie indziej. Bo przecież po to się rusza w drogę, by dowiedzieć się czegoś o innych, by przejrzeć się w innych jak w lustrze i dowiedzieć się czegoś o sobie samym. Tym samym znajdziecie tu barwną i pełną odniesień do bogatej gruzińskiej historii i kultury opowieść włóczęgi zamiast suchej listy miejsc do zaliczenia.

Książka już dostępna.

Podróże z książką – Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmieKraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie - zobacz na TaniaKiazka.pl

Dlaczego w Szwecji płoną ośrodki dla uchodźców? I dlaczego w holu największego instytutu badawczego w kraju, Karolinska Institutet, nadal znajduje się popiersie Gustava Retziusa, pioniera teorii czystości rasy?

Autorka szuka źródeł wzrostu poparcia dla nacjonalistycznych idei i ugrupowań w kraju, uznawanym za oazę szczęścia. Szuka ich nie tylko w rozmowach ze współczesnymi szwedzkimi nacjonalistami, ale też przywołując duchy przeszłości. Ponadto ta książka to ważne ostrzeżenie, że we właściwych okolicznościach niewiele trzeba, by wyzwolić nienawiść, która zatruwa całe społeczeństwa.

Książka już dostępna.

Nela w krainie orekPodróże z książką – Nela w krainie orek

Mała Reporterka zanurza się wraz z tymi groźnymi drapieżnikami w morskie głębiny. Bada ich świat, zwyczaje i zachowania. Z zapartym tchem słucha pieśni orek i innych waleni. Ten bowiem, kto choć raz usłyszy głos orki czy wieloryba, nigdy go nie zapomni. Poza tym Nela zabiera czytelników w morską podróż ku wybrzeżom Norwegii i Argentyny oraz do wód Antarktydy. Razem z nią poznacie orki – jedne z najinteligentniejszych stworzeń, jakie żyją na naszej planecie, oraz inne niezwykłe walenie. Obserwujecie życie ich rodzin i sposoby komunikacji. Dzięki wyobraźni możecie odbyć fascynującą podróż wraz z nią.

Książka już dostępna.

Podróże z książką – Kalinka na fali. Życie to przygodaKalinka na fali

Sztormy, niewielka kajuta i praca na statku to dla Kalinki „chleb powszedni”. Od najmłodszych lat rodzice zaszczepiali w niej miłość do morskich fal i orzeźwiającej bryzy. Mija już kilka lat, odkąd dziewczynka mieszka na jachcie, spędzając każdy dzień na bezkresnych morzach i oceanach. Jak wygląda życie na statku? Jakie przygody spotykają małą podróżniczkę? Jak wielu wyrzeczeń wymaga takie życie?

Książka już dostępna.