Mądra Książka Roku 2020 - wybór internautów: Nauka. To lubię

Jak nauka, to nuda? Nic z tych rzeczy! Trwa plebiscyt Mądra Książka Roku 2020, którego celem jest między innymi promowanie ciekawych, nieszablonowych książek popularnonaukowych. Poznaliśmy już tegoroczny wybór internautów – głosujący tym razem postawili na książkę doktora Tomasza Rożka pt. Nauka. To lubię.

Mądra Książka Roku 2020 - wybór internautów: Nauka. To lubię

Mądra Książka Roku 2020 – wybór internautów

Plebiscyt Mądra Książka Roku organizują portal Mądre Książki oraz Uniwersytet Jagielloński. Partnerem medialnym przedsięwzięcia jest Gazeta Wyborcza i to właśnie na jej wirtualnych stronach odbywało się otwarte głosowanie internetowe. Zwycięska książka otrzyma zatem Nagrodę internautów i czytelników Gazety Wyborczej.

W maju poznamy natomiast tytuły i nazwiska autorów książek wybranych przez organizatorów, m.in. Mądrę Książkę Roku 2020 i Mądrą Książkę Dla Dzieci Roku 2020.

Listę nominowanych książek znajdziecie w naszym artykule TUTAJ >>

Tomasz Rożek Nauka. To lubię Mądra Książka Roku 2020

Mądra Książka Roku 2020 – wybór internautów:
Nauka. To lubię Tomasza Rożka

Książka Nauka. To lubię zostawiła konkurencję daleko w tyle, zdobywając ponad połowę oddanych głosów. A co kryje się za słonecznie żółtą okładką książki wyróżnionej przez internautów?

Przede wszystkim cała masa pytań, mniej lub bardziej nietypowych:

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna?

W książce znajdziemy również oczywiście odpowiedzi na te i inne pytania, wyjaśnienia zawiłych naukowych pojęć napisane przystępnym, prostym językiem. Najbardziej aktywni i ciekawi świata czytelnicy mogą także przeprowadzić eksperymenty, które proponuje autor. Taka doświadczalna nauka na pewno nie pójdzie w las! Całość urozmaicają rysunki, schematy i fotografie.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla młodszych czytelników, ale i starsi znajdą w niej coś dla siebie.

Doktor Tomasz Rożek jest pasjonatem i popularyzatorem nauki. Prowadzi cieszący się popularnością kanał na YouTubie, pod nazwą Nauka. To lubię. Doktora Rożka możecie znać także z programów radiowych (Pytania z kosmosu w Trójce) i telewizyjnych (Sonda 2 w TVP).

Mieliście już okazję sięgnąć po tę książkę? Jeśli tak, podzielcie się wrażeniami w komentarzach. 🙂

Zobacz także: