Małe zwierzątka Radka Raka w Wolnych Lekturach

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli nadal nie znika z list bestsellerów (błyskawicznie znika za to z księgarń), a jej autor już ma dla swoich czytelników nową propozycję. Małe zwierzątka Radka Raka to pierwsze opowiadanie opublikowane po otrzymaniu przez pisarza Nagrody Literackiej Nike. Jaką historią tym razem oczaruje nas Radek Rak?

Małe zwierzątka Radka Raka w Wolnych Lekturach

Radek Rak w Wolnych Lekturach

Po trzech powieściach: debiutanckiej Kocham cię, Lilith (2014), Pustym niebie (2016) i bestsellerowej Baśni o wężowym sercu (2020) teraz nadszedł czas na krótszą formę. Radek Rak napisał opowiadanie pod tytułem Małe zwierzątkaSwoją twórczością autor postanowił wesprzeć internetową bibliotekę Wolnych Lektur.

Nowe opowiadanie Radka Raka od publikacji (czyli 25 listopada) przez dwa miesiące będzie dostępne jako prapremiera wyłącznie dla Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur, czyli osób, które wspierają finansowo działalność tej internetowej biblioteki. Po 25 stycznia Wolne Lektury udostępnią Małe zwierzątka dla wszystkich internautów.

Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem dotyczące premiery Małych zwierzątek możecie obejrzeć tutaj:

Poza Radkiem Rakiem swoje teksty Wolnym Lekturom udostępnili również autorzy tacy jak m.in. Paweł Sołtys (znany także jako Pablopavo), Julia Fiedorczuk, Magdalena Tulli, Łukasz Orbitowski i Sylwia Chutnik.

Małe zwierzątka Radka Raka w Wolnych Lekturach

Małe zwierzątka Radka Raka

Małe zwierzątka Radka Raka to opowiadanie, którego głównym bohaterem jest wrażliwy chłopiec, żyjący na polskiej prowincji w okresie po przemianach gospodarczych. Jego wrażliwość sprawia, że staje się obiektem drwin ze strony rówieśników i starszych. Chłopiec ma jednak niesamowity dar: potrafi nawiązywać relacje z małymi zwierzętami, takimi jak myszy czy psy. Stroni jednak od drapieżników, tak jak unika dręczących go ludzi.

Co przyniesie bohaterowi zaufanie, jakim obdarzają go małe zwierzęta? Tego dowiemy się w tym pełnym baśniowych motywów fantastycznym opowiadaniu Radka Raka. Nie zabraknie w nim także wątków kryminalnych i mrożących krew w żyłach. Wygląda na to, że znowu czeka nas mała czytelnicza uczta!

Najnowsze opowiadanie Radka Raka znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także: