Opactwo stu zbrodni - kup na TaniaKsiazka.pl

Informacja o tym, że Marcello Simoni powraca z nową powieścią ucieszy z pewnością, wszystkich miłośników thrillerów historycznych. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego włoskiego mistrza gatunku, to właśnie nadarza się idealny moment. Najnowsza książka pisarza nosi tytuł Opactwo stu zbrodni i jest już drugim tomem z trylogii pt. Codex Millenarius. Przewidywana data premiery na polskim rynku to 29 września bieżącego roku. Jakie nowe wyzwania przed bohaterami postawił autor? Przekonajcie się sami!

Marcello Simoni powraca z nową powieścią – thriller na mistrzowskim poziomie

Mamy rok 1347, a Czytelnik zostaje przeniesiony do Ferrary. To właśnie tam główny bohater – Rycerz Maynard de Rocheblanche próbuje rozwiązać zagadkę okrutnego morderstwa. Ofiarą jest Facia di Malaspiny, mnich, który najprawdopodobniej miał związek z legendarnym Lapis exilii. Sprawa nie jest prosta. Maynard, aby ją rozwikłać, musi dostać się na dwór i zyskać tam zaufanie markiza Obizza, władcy Ferrary.

W tym samym czasie, w Pomposie dochodzi do ucieczki młodego miniaturzysty Gualtiera de’ Bruni. Był to protegowany opata Andrea, który na własne oczy widział ucieczkę młodzieńca. Mistrz wiedział, że Bruni skierował się do Awinionu z nadzieją, że właśnie tam odnajdzie matkę. Niestety, wybuch zarazy krzyżuje plany wszystkim bohaterom. W najgorszej sytuacji zdaje się Rycerz Maynard. Z powodu nieoczekiwanych okoliczności musi on przekazać tajemnicę swojego śledztwa komuś innemu.

Sprawa jednak nie jest prosta. Bo jak wybrać kogoś odpowiedniego? Tak, aby wybrana osoba potrafiła dochować sekretu Lapis exilii. Tajemnicy, która powinna być chroniona przed chciwymi i żądnymi władzy ludźmi, i która nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego.

Jeśli więc poszukujecie thrillera, który do ostatniej strony będzie trzymał Was w niepewności, koniecznie zapoznajcie się z twórczością Marcella Simoniego.

Jego najnowszą książkę pt. Opactwo stu zbrodni znajdziecie tutaj.

Tutaj zaś znajdziecie pierwszy tom historii pt. Opactwo stu grzechów, która skradła serca Czytelników na całym świecie. Gorąco polecamy!