Trylogia nordycka to jedna z najsłynniejszych polskich serii, której autorem jest Marcin Mortka. W jej skład wchodzą trzy tomy: Ostatnia saga, Świt po bitwie oraz Wojna runów. Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zaznajomić się z twórczością tego pisarza, to gorąco zachęcamy do nadrobienia braków!

Trylogia nordycka to mnóstwo rozrywki

Jak już wspomnieliśmy seria składa się z trzech książek, co sprawia, że nie będziecie musieli przejmować się tym, co przeczytacie następnie. Każdy czytelnik wie, że takie cykle zapewniają najwięcej rozrywki i przenoszą w niezwykle magiczny świat. Podobnie jest z Trylogią nordycką. Potrzebujecie nieco więcej szczegółów? Proszę bardzo:

Ostatnia sagaOstatnia saga, tom I – do kraju powraca Eryk Halvdanson, a wraz z nim pojawiają się piewcy nowej wiary. Zbliża się czas, kiedy starzy bogowie mogą odejść w zapomnienie. Misjonarze Chrystusa pomagają królowi wypowiedzieć wojnę dotychczasowemu porządkowi. Każdy, kto ośmieli się sprzeciwić jego rozkazom narazi swoje życie. Jednak w jednym z bohaterów, Haraldzie, płynie gorąca krew wikingów. Zaś jego niewyparzony język sprawia, że trafia on do niewoli. Tam łączy siły z karłem, Arnulem, z którym wypowiadają wojnę bezwzględnym kapłanom pod wodzą biskupa Hieronima.Świt po bitwie

Świt po bitwie, tom II – walka nie dobiegła jeszcze końca. Chociaż starzy bogowie odeszli już w zapomnienie, nowi wciąż muszą toczyć bój o każdą, ludzką duszę. Odbywszy wiele lat posługi u nowego konunga Nordveghru, słynny islandzki skald Vidar postanawia wrócić do domu. Nie ma on jednak pojęcia, że Trygve Ivarson planuje podbić Islandię. Okazuje się, że do brzegów Nidaros docierają jednak statki jamborskiego jarla Thorkila, który, żądny zemsty, chce podbić i zawłaszczyć kraj. Wśród jego wojowników jest wcielony siłą, syn jarla Vidara. Teraz chłopak będzie zmuszony stawić czoła nie tylko przeszłości, ale i ojcu.

Wojna runówWojna runów, tom III – powraca Ukryty Lud, który ma za zadanie strzec dostępu oraz bronić Króla Gór. Jest wiosna 1940 roku. Główny bohater, podporucznik Wojciech Śnieżewski, jest drugim oficerem polskiego niszczyciela ORP Grom. Nawet w najśmielszych snach nie przypuszczał, że stanie się uczestnikiem tajemniczej walki prowadzonej przez dwóch badaczy runów – Tritza oraz sir Andrewa Harringtona. Ten pierwszy działa w asyście przerażających esesmanów. Zaś jego konkurent to szef Sekcji D brytyjskiego wywiadu SIS. Miasto Narwik staje się świadkiem decydującej rozgrywki. Zwycięstwo jednej ze stron może doprowadzić nie tylko do odkrycia tajemnicy Króla Gór i przejęcia jego mocy. Te wydarzenia mogą wpłynąć na losy całej wojny.

Mamy nadzieję, że skutecznie zachęciliśmy was do zapoznania się z Trylogią nordycką. Serdecznie polecamy!