Ciekawostki o książkach

Mark Zuckerberg podejmuje książkowe wyzwanie

mark-zuckerberg1111Założyciel najsłynniejszego portalu społecznościowego na świecie, który zmienił oblicze współczesnych mediów, postanowił przypomnieć użytkownikom Facebooka wartość książki. W tym celu zaprosił ponad 30 milionów osób do podjęcia wspólnego wyzwania, które polega na czytaniu w ciągu każdego miesiąca przez cały rok dwóch konkretnych tytułów.

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy zlajkować fanpage „A Year of Books”, na którym Zauckerberg będzie umieszczał informacje dotyczące tego, co właśnie czyta. Jego założeniem jest, aby strona stała się swojego rodzaju klubem dyskusyjnym i platformą do wymiany poglądów na temat różnych kultur, wierzeń i technologii.

Zuckerberg na swoim profilu podkreślał, jaką wielką wartością są książki, ponieważ pozwalają bardziej niż wszystkie inne dostępne media, zagłębić się w temat i rozwinąć własny intelekt. Na pierwszy ogień idzie „The End of Power”, publikacja dziennikarza libijskiego pochodzenia, Moisésa Naíma, dotycząca procesów rozpadu silnej władzy i dochodzeniu do głosu marginalizowanych dotąd grup.

 Jak na razie do wspólnego czytania dołączyło się ponad 200 tysięcy osób.