Paszporty polityki 2017

Znamy tegoroczne nominacje do Paszportów Polityki i chętnie podzielimy się z Wami tymi informacjami. Na początku jednak warto wspomnieć, że ta prestiżowa nagroda kulturalna, przyznawana w wielu kategoriach (w tym oczywiście w literaturze) ma już 25 lat. Niejednokrotnie jej przyznanie było nie tylko uhonorowaniem znakomitych artystów, ale otwierało również ścieżkę poważnej kariery. Do dziś przyznano ponad 150 nagród, a dziś niemal każdy polski pisarz marzy o tym, by Paszport dołączyć do swojej kolekcji nagród. Kto tym razem stanie przed taką szansą? Tego dowiecie się, czytając dalej!

Znamy tegoroczne nominacje do Paszportów Polityki – lista

Tegoroczne nominacje do Paszportów Polityki. Lata powyżej zera - sprawdź na TaniaKsiazka.plZ przyjemnością prezentujemy Wam listę nominowanych do tegorocznych Paszportów „Polityki” w kategorii „literatura”. Oto oni:

Anna Cieplak z powieścią pt. Lata powyżej zera. To najnowsza powieść pisarki, w której opowiada o dorastaniu na śląskim osiedlu. Akcja powieści umiejscowiona jest na początku dwutysięcznego roku.Rzeczy, których nie wyrzuciłem - kup na TaniaKsiazka.pl

Marcin Wicha z książką pt. Rzeczy, których nie wyrzuciłem. Najnowsza publikacja autora to bardzo osobisty esej. Wicha opowiada w nim o śmierci matki, porządkowaniu rzeczy, książek i przede wszystkim, wspomnień.

Paweł Sołtys i jego zbiór opowiadań pt. Mikrotyki. Autor w tej publikacji zabiera Czytelników na Mikrotyki - sprawdź na TaniaKsiazka.plwarszawski Grochów. W tym przypadku ciekawostką jest fakt, że pisarz już raz odebrał nagrodę, a miało to miejsce w 2015 roku. Wtedy jednak działał pod pseudonimem Pablopavo i był nominowany w kategorii „muzyka”.

Spośród wymienionych nominowanych, jury, w którego skład wchodzą dziennikarze tygodnika Polityka, wybiorą zwycięzców. Ich nazwiska poznamy tradycyjnie już podczas uroczystej gali. Ta odbędzie się 9 stycznia 2018 roku w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

Wszystkim nominowanym życzymy oczywiście szczęścia. My natomiast z uwagą będziemy śledzić przebieg głosowania. I z przyjemnością ogłosimy wam, jak zadecydowało jury. Teraz jednak z chęcią poznamy waszą opinię na temat nominowanych. Czy czytaliście już którąś z wymienionych książek? Znacie inne powieści autorów? A może dopiero macie zamiar sięgnąć po ich twórczość? A może to ktoś inny powinien znaleźć się na ich miejscu? Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi opiniami!