Natalia Nowak-Lewanowska to jedna z moich ulubionych autorek. Kiedy wychodzi jej nowa książka, sięgam po nią w ciemno, nie czytając opisu i zawsze nastawiam się na dobrą lekturę. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Czy tak było i tym razem. Przekonajcie się sami – zapraszam na moją recenzję książki Miasteczko.

Kolejna dobra książka? Tak!

Miasteczko Natalii Nowak-Lewandowskiej znajdziesz na TaniaKsiazka.pl!Ta książka musiała trochę poczekać w kolejce. Wiecie dlaczego? Bo kiedy ją dostałam, to spotkałam się z kilkoma mniej przychylnymi opiniami. A ja bardzo lubię książki Natalii Nowak-Lewandowskiej,więc chciałam oczyścić głowę z tego co przeczytałam zanim wezmę się za lekturę. W końcu przyszedł na nią czas i muszę stwierdzić, że nie zawiodłam się ani trochę!

Autorka napisała kolejną książkę, która trafia do mnie całkowicie i jest tak dobra jak się tego spodziewałam!

Nauczycielka Monika Romanowska po wielu latach spędzonych w stolicy, rozstaje się ze swoim partnerem i wraca do Doruchowa – jej rodzinnego miasteczka. Ma nadzieję, że w małej społeczności, wśród swoich, uda jej się zwolnić i uwolnić od zgiełku wielkiego miasta. Jednak spokój nie jest jej pisany. Po podjęciu pracy w szkole Monika wdaje się w relację, w którą wdać się nie powinna – rozum mówi jedno, ale serce wie swoje…

Kiedy szkołą wstrząsa wieść o śmierci jednego z uczniów, policja zaczyna śledztwo, a podejrzanym jest w zasadzie każdy. Na pozór spokojne miasteczko, wcale takim nie jest i okazuje się skrywać w sobie coś mrocznego. Co wydarzyło się w Doruchowie i kto za tym stoi? Te zagadki muszą zostać rozwiązane!

Nietuzinkowa autorka

Natalia Nowak-Lewandowska nie pisze książek prostych ani łatwych. Jej książki mogłabym porównać do Jodi Picoult czy Diane Chamberlain. Każda z jej powieści przedstawia niebanalną, trudną czy też dramatyczną historię bohaterów. Tak też było tym razem.


Małe miasteczko w którym spokojną codzienność przerywają dramatyczne wydarzenia, których uczestnikami są młodzi ludzie. Nagle muszą wydorośleć i stawić czoła światu, który okazuje się być brutalny. Jaką rolę odegra tu młoda nauczycielka, która po powrocie z dużego miasta chce na nowo poukładać swoje życie? Sprawdźcie sami!

Książkę kupicie tutaj >>

Miasteczko Natalii Nowak-Lewandowskiej znajdziesz na TaniaKsiazka.pl!

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 5/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 5/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
8/10

Fragment recenzji

Ta książka musiała trochę poczekać w kolejce. Wiecie dlaczego? Bo kiedy ją dostałam, to spotkałam się z kilkoma mniej przychylnymi opiniami. A ja bardzo lubię książki Natalii Nowak-Lewandowskiej,więc chciałam oczyścić głowę z tego co przeczytałam zanim wezmę się za lekturę. W końcu przyszedł na nią czas i muszę stwierdzić, że nie zawiodłam się ani trochę!