Milczenie jest srebrem - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Milczenie jest srebrem – taki tytuł nosi nowość od Ryszarda Ćwirleja. Wydaje się Wam, że z tytułem jest coś nie w porządku? Racja. Stare polskie porzekadło mówi bowiem, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”. Skąd więc pomysł na tak przewrotny tytuł? Po pierwsze świat artystyczny rządzi się własnymi prawami. Po drugie nazwa książki odsłania już rąbek tajemnicy samej historii, stworzonej przez pisarza. Jeśli jesteście miłośnikami nietuzinkowych powieści kryminalnych, to ta książka spełni Wasze oczekiwania. Koniecznie sprawdźcie, czym zaskoczy Was autor!

Milczenie jest srebrem – niespotykany patent na powieść kryminalną

Akcja powieści dzieje się 19 marca 1986 roku w Gnieźnie. To tam proboszcz parafii archikatedralnej dokonuje dramatycznego odkrycia. Srebrna figura św. Wojciecha, znajdująca się za ołtarzem głównym katedry, została skradziona. Budynek obecnie poddawany jest renowacji, a w środku ustawione są rusztowania. Złodzieje mieli więc ułatwione zadanie, gdyż wchodząc przez okno, bez problemu dostali się na dół do posągu. Śledztwo w tej sprawie przejmuje zespół majora Marcinkowskiego.

Oficerowie jadą na miejsce prosto z Poznania. Miejscowy półświatek zostaje poddany bacznym obserwacjom prowadzonym przez Teofila Olkiewicza. Pod lupę oficerów trafia również miejscowa grup studentów, którzy kupują srebro legalnie w Polsce. Później zajmują się jego sprzedażą po pięciokrotnie wyższej cenie w NRD. Jednak śledztwo wkrótce staje w martwym punkcie. Na domiar złego władze milicyjne, a także partyjne domagają się jak najszybszego rozwiązania sprawy.

Nie pozostaje nic innego, jak wykorzystać pewne nieczyste powiązania. Brodziak zwraca się o pomoc do Grubego Rycha, który rozpuszcza wici w półświatku. Jak się okazuje, na efekty nie musieli długo czekać. Sygnał przychodzi aż z Gdańska. Jak głoszą informacje, to właśnie tam w garażu przy ulicy Dąbrowszczaków ktoś przetapia srebro. Ekipa Marcinkowskiego natychmiast rusza nad morze, by bliżej przyjrzeć się sprawie.

Czy śledztwo, któremu przygląda się z uwagą elita polityczna, ma szansę na pozytywne rozwiązanie?

Książkę pt. Milczenie jest srebrem znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!