Mroczna połowa - nowa ekranizacja książki Stephena Kinga

Już na 12 stycznia zaplanowano serialową premierę Outsidera. To kolejna adaptacja powieści Stephena Kinga. W zeszłym roku ten thriller dość długo gościł na listach bestsellerów. Zatem podejrzewam, że wielu fanów twórczości pisarza już odhacza dni w kalendarzu. Tymczasem w tym roku w kinach królowały inne filmowe adaptacje książek tego autora: To: Rodział 2, Smętarz dla zwierzaków oraz Doktor Sen.

Mroczna połowa - nowa ekranizacja książki Stephena Kinga

Zarówno To, jak i Smętarz dla zwierzaków to już kolejne filmowe adaptacje książkowych pierwowzorów.  Właśnie sieć obiegła wiadomość, że nowej filmowej wersji doczeka się także jeszcze jedna powieść Stephena Kinga – Mroczna połowa. Ten horror pierwszy raz został wydany w 1989 roku. Już cztery lata później do kin wszedł film George A. Romero z Timothym Huttonem w głównej roli.

Doktor Jekyll i pan Hyde – współczesna odsłona

Tajemniczy autor bestsellerowych kryminałów George Stark to tak naprawdę Thad Beaumont, który ukrywa się pod pseudonimem. Jego debiutancka powieść, wydana pod własnym nazwiskiem, została nominowana do National Book Award. Jednak już kolejna okazała się finansową klapą. Thad wymyślił, że będzie pisał w tajemnicy, pod pseudonimem, książki popularne i dzięki temu będzie w stanie się utrzymać.

Bohaterem swoich powieści uczynił brutalnego mordercę Alexisa Machine’a. W pewnym momencie Thad staje w obliczu zdemaskowania. To dlatego przyznaje się, że to właśnie on pisał pod pseudonimem George Stark, a swojej „mrocznej pisarskiej stronie” urządza symboliczny pogrzeb.

Wszystko zaczyna się komplikować, gdy w okolicy pisarza zaczyna dochodzić do brutalnych morderstw, a ślady pozostawione przez sprawcę prowadzą śledczych w kierunku Thada Beaumonta. Ktoś zaczyna prześladować wszystkich, którzy mogli maczać palce w tym, że Thad Beaumont został zmuszony do wyjawienia swojej pisarskiej tajemnicy.

Mroczna połowa - sprawdź w TaniaKsiazka.plMroczna połowa – nowa ekranizacja książki Stephena Kinga

O samej adaptacji Mrocznej połowy wiemy na razie niewiele. Nie wiemy, kto zagra w filmie, ani kiedy można spodziewać się premiery. Na razie wiadomo tylko tyle, że film powstanie dzięki wytwórni MGM, a reżyserią zajmie się Alex Ross Perry, scenarzysta filmu Krzysiu, gdzie jesteś?.

Jeżeli jeszcze w swoim repertuarze przeczytanych książek nie macie tej powieści Stephena Kinga, to Mroczną połowę możecie znaleźć w tym miejscu.