Najbardziej wyczekiwane majowe nowości i zapowiedzi książkowe

Tegoroczny maj obfituje w książkowe premiery. Toteż w tym miesiącu pojawi się mnóstwo książek, na które czytelnicy czekają już od dawna. Specjalnie dla Was wybrałam te najbardziej oczekiwane tytuły. Jesteście ciekawi, jakie majowe premiery wzbudzają największe zainteresowanie w naszym czytelniczym światku?

Najbardziej wyczekiwane majowe nowości i zapowiedzi książkowe

Najbardziej wyczekiwane majowe nowości i zapowiedzi książkowe

Królestwo popiołów - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >> Królestwo popiołów - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Królestwo popiołów. Finał popularnej serii

W maju w księgarniach pojawi się długo wyczekiwany finał epickiej serii fantasy – Szklany tron. Ostatni tom tej historii został podzielony na dwie części i tak się składa, że obie będziemy mogli przeczytać jeszcze w maju. W Królestwie popiołów losy wszystkich bohaterów łączą się, żeby wspólnie zmierzyć się z największym niebezpieczeństwem. Tymczasem królowa Aelin Ogniste Serce, więziona i torturowana przez Maeve jest u kresu sił. Czy sprzymierzeńcom uda się ją odnaleźć i uwolnić?

Królestwo popiołów, cześć 1. Premiera 8 maja. Książkę znajdziecie w tym miejscu.
Królestwo popiołów, cześć 2. Premiera 29 maja – jest tutaj.

JagaJaga - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>. Prequel Kwiatu paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk

W maju wszyscy czytelnicy, którzy zostawili swoje serca w Bielinach, będą mieć szansę wrócić do opowieści o świecie pełnym słowiańskich bóstw. Jednak tym razem nie będziemy śledzić losów Gosławy Brzózki, tylko młodej Jarogniewy. Jestem pewna, że  Jaga to świetna książka na letnie wieczory. Zwłaszcza na wieczór przesilenia 😉

Premiera 29 maja. Książkę można zamówić na tej stronie.

Listy zza grobu - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Listy zza grobu, czyli początek nowej serii kryminalnej od Mroza

Nowi bohaterzy to całkiem nowa historia… Mróz ma głowę pełną pomysłów, zatem pisze i pisze. O czym tym razem?

Patomorfolog Seweryn Zaorski, samotny ojciec dwojga dzieci, po ponad dwudziestu latach wraca w rodzinne strony. Gdy zaczyna remont, w zniszczonym garażu znajduje zamurowaną skrytkę. Tak się składa, że jej zawartość jest powiązana ze sprawą zaginięcia sprzed ponad dwóch dekad…

Premiera: 15 maja. Książkę znajdziecie tutaj.

Niebezpieczna gra - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Niebezpieczna gra. Ciekawy debiut Emilii Wituszyńskiej

Tę książkę umieściłam w zestawieniu, bo po pierwsze: warto wspierać autorów, którzy debiutują. A po drugie, ja już ją czytałam i wiem, że warto. Szczegółową recenzję opublikujemy już niedługo.

Tymczasem mam dla Was kilka słów o samej książce. Znajdziecie w niej wszystko: zagadkową sprawę kryminalną, sensację i niebezpieczeństwo oraz ciekawie poprowadzony wątek miłosny. Czy w świecie intryg, polityki i zbrodni można komukolwiek zaufać?

Premiera 15 maja. Książka jest w tym miejscu.

Serotonina - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Serotonina. Nowa powieść Michela Houellebecqa

To najnowsza powieść jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy francuskich. Mówi się, że to jego najbardziej rozpaczliwa i mroczna opowieść.

O czym jest? Dobiegający pięćdziesiątki Florenta-Claude odkrywa, że jego ukochana nie tylko zdradzała go z młodszymi mężczyznami, ale też pozwalała na filmowanie tych aktów. Gdy ją zostawia, mężczyzna zaczyna swoją alkoholową wędrówkę po barach. To w nich, korzystając z chwilowej uwagi obcych ludzi, snuje swoją dywagacje na temat związków. To, że po rozstaniu funkcjonuje, zawdzięcza tabletkom, które powodują wydzielanie serotoniny…

Premiera książki 29 maja. Można ją zamówić w tym miejscu.

Brzydki, zły i szczery - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Biografia Ostrego. Brzydki, zły i szczery

O.S.T.R. jest legendą polskiego rapu. Z jego autobiografii dowiesz się nie tylko tego, jak wyglądało robienie hip-hopu w latach dziewięćdziesiątych. To opowieść o muzyce i o ludziach, którzy w życiu Ostrego zajmują ważne miejsce. Tej książki nie mogą przegapić fani rapu.

Autobiografia muzyka trafi na półki księgarń już 15 maja.  Możecie ją znaleźć w tym miejscu.

Emigracja. Książka od tajemniczego autora

Kim jest Malcom XD? W ciągu ostatnich kilku lat w sieci pojawiło się kilkadziesiąt opowiadań tego autora. Jedno z nich doczekało się nawet ekranizacji z Janem Nowickim.

Emigracja to pierwsza książka autora. Opowiada nam o młodym chłopaku, który w poszukiwaniu lepszego życia, jak wielu jego rówieśników, decyduje się wyjechać do Londynu.

Premiera 15 maja. Książkę znajdziesz tutaj.

Sherlock. Coś dla miłośników opowieści na cztery łapy

Wiem, że wielu z Was uwielbia historie o czworonożnych milusińskich. Tym razem będziecie mieć szansę na to, żeby poznać przygody prawdziwego psiego bohatera. Cocker spaniel Sherlock na codzień pomaga strażakom. Razem z nimi przeszukuje pogorzeliska w poszukiwaniu ofiar. Ten psiak został nawet odznaczony medalem za odwagę! Jego historię opowiada strażak, Paul Osborne.

Premiera książki Sherlock. Prawdziwa historia psiego bohatera – 29 maja. Książkę możesz zamówić tutaj.

A na jakie majowe premiery Wy czekacie najbardziej?