Najciekawsze czerwcowe premiery książkowe

Długie letnie wieczory sprzyjają lekturze. Czy macie już swoje książki na lato? Moja sterta książek do przeczytania stała się dość pokaźna. A teraz, po przejrzeniu czerwcowych premier, jestem pewna, że jeszcze urośnie. W tym miesiącu na półki księgarń trafi mnóstwo ciekawych książek. Wybrałam najciekawsze czerwcowe premiery książkowe i  przygotowałam dla Was zestawienie.

Najciekawsze czerwcowe premiery książkowe

Najciekawsze czerwcowe premiery książkowe

Książki dla fanów mocnych wrażeń

Nóż - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Czyli kryminał sensacja i thriller. Z badań czytelnictwa wynika, że to właśnie po kryminały sięgamy najczęściej. W czerwcu pojawią się dwa kryminały, których ja z pewnością nie przegapię.

Po dwóch latach Jo Nesbø zdradza kolejną odsłonę bestsellerowej historii o Harrym Hole’u – Nóż to już 12. tom serii, a ja właśnie dostałam recenzencki egzemplarz i już zaczęłam go czytać. Powiem Wam krótko – warto. 😉

Inna - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Zwróciłam też uwagę na to, że swoją premierę będzie też mieć nowa książka Maxa Czornyja – Inna. To opowieść o mężczyźnie, który budzi się w luksusowej willi nad Bałtykiem i pamięta tylko to, jak się nazywa. Gdy w piwnicy znajduje uwięzioną kobietę, zaczyna się zastanawiać, czy jest porywaczem, a może mordercą? Zapowiada się ciekawie, prawda?

Obie książki pojawią się w księgarniach już 19 czerwca, ale nie zapominajcie o tym, że możecie je złapać w przedsprzedaży.

Dziennikarskie śledztwa

Trump pod ostrzałem - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Po wielkim światowym sukcesie książki Michela Wolffa Ogień i Furia. Biały Dom Trumpa, z pewnością mnóstwo czytelników sięgnie po jego następny reportaż o aktualnym Prezydencie Stanów Zjednoczonych – Trump pod ostrzałem. Tym bardziej że Biały Dom bezskutecznie próbował zablokować jej publikację.

Jeżeli chcecie się przekonać, jak wyglądają kulisy rządzenia najpotężniejszym państwem świata, to właśnie ta książka jest najnowszym wynikiem dziennikarskiego śledztwa na ten temat. Co więcej, nie musicie czekać, bo ta już jest dostępna.

Miasteczko zbrodni - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Jednak jeśli to nie ciemne arkana polityki Was interesują, a dziennikarskie śledztwa kryminalne, to zainteresujcie się książką Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan.

Dwie dekady temu sprawą zabójstwa nastolatki żyła cała Polska. W ciągu śledztwa było mnóstwo hipotez i poszlak. Dziennikarka Monika Góra próbuje odpowiedzieć na pytanie, kto stoi za zabójstwem dziewczyny oraz jak głęboko sięga układ polityczno-biznesowo-towarzyski, który wyciszył sumienia powiązanych ze zbrodnią ludzi? Premiera reportażu miała miejsce na początku czerwca.

Najciekawsze czerwcowe premiery książkowe. Fajbus - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>A może chcecie dowiedzieć się, jak wygląda praca dziennikarza kryminalnego?

Fajbus. 997 przypadków z życia to najnowsza książka twórcy kultowego programu Magazyn kryminalny 997, Michała Fajbusiewicza. Ten dziennikarz to legenda. Przez wiele lat w swoich programach badał zagadkowe zbrodnie. Ta autobiograficzna publikacja trafi na półki księgarń 19 czerwca.

Jako CoPrzeczytac.pl patronujemy tej książce.

Gorące lato – poczytajcie o miłości!

Lato sprzyja miłości! Wiem, że wielu z Was w tym miesiącu sięgnie po romantyczne historie. W czerwcu swoją premierę będzie mieć mnóstwo ciekawych powieści, które wzruszą i porwą serca czytelników. Ciężko było mi wybrać tylko kilka z nich.

Zakochani rozbitkowie - sprawdź w TaniaKsiazka.plTa historia może się Wam spodobać. Katastrofa lotnicza i oni na urokliwej bezludnej wyspie… Nie, to nie scenariusz filmu Sześć dni i siedem nocy z Harrisonem Fordem z lat dziewięćdziesiątych… To fabuła najnowszej powieści Julie Johnson – Zakochani rozbitkowie. I na tym podobieństwa się kończą.

Violet, wraz z dwojgiem osób przeżywa katastrofę lotniczą. Czekają na pomoc, tymczasem codziennie muszą walczyć o przetrwanie. Do tego dodajcie jeszcze zakazaną miłość… Książka także miała już swoją premierę, więc jeżeli jesteście ciekawi, jak potoczy się ta historia, to nie musicie czekać.

Siedniu mężów Evelyn Hugo - sprawdź w TaniaKsiazka.plW książce Siedmiu mężów Evelyn Hugo rozkochały się Amerykanki, a od początku czerwca, w tej lekturze mogą zatracić się też Polki. To niezwykła opowieść o cenie sławy i poszukiwaniu miłości, której autorką jest Taylor Jenkins Reid.

Monique jest młodą dziennikarką i właśnie dostaje niezwykłą możliwość. Może przeprowadzić wywiad ze sławną aktorką. Jednak jest pewien warunek, bo wywiad będzie mogła opublikować dopiero po śmierci Evelyn. Życie artystki skrywa wiele sekretów, które nigdy nie powinny trafić na pierwsze strony gazet.

Wakacyjna młodzieżówka

Punk 57 - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>12 czerwca swoją premierę będzie mieć najnowsza książka Penelope Douglas – Punk 57. Ryen i Misha pisali do siebie listy. Mimo tego, że wywiązała się między nimi niezwykła więź, to obiecali sobie, że nigdy się nie spotkają i nigdy nie będą się szukać w mediach społecznościowych. Ale los ma swoje sztuczki. Gdy Misha spotkał Ryen całkiem przypadkiem, podczas imprezy, na której jego kapela zbiera fundusze na trasę koncertową, był zaskoczony. Okazało się, że dziewczyna z listów nie była z nim szczera…

Najciekawsze czerwcowe premiery książkowe. Dziewczyna taka jak ja - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>Opowieść o Joss i Wessie, bohaterach książki Chłopak taki jak ty, skradła serca czytelników. Teraz Ginger Scott ma dla Was nową odsłonę tej historii. Jej książka Dziewczyna taka jak ja trafi do księgarń 19 czerwca.

Po tym, jak Wess ponownie ratuje życie Joss, chłopak znika. Nikt nie wie, co się z nim dzieje i czy żyje. Teraz ona będzie starać się go ocalić. Ma tylko wskazówki, które kiedyś jej zostawił. Czy Joss sprowadzi go do domu?

A po jakie nowości Wy sięgniecie w tym miesiącu?