Nowości książkowe, 2017: sensacja i kryminał

Nowości książkowe, lipiec 2017: sensacja i kryminał. Pragnę przedstawić trzy świetne książki, które być może zdążyły już wywołać gęsią skórkę u niektórych naszych Czytelników. Każdy z tych kryminałów miał już swoją premierę, ale wciąż ciągnie się za nimi powiew świeżości. To jedne z tych pozycji, od których nie można uwolnić się jeszcze długo po ich przeczytaniu. Zachwycają stylem i fabułą. Są to trzy sensacyjne powieści, które warto zabrać ze sobą na wakacje.

Nowości książkowe, lipiec 2017

Z tej samej krwi Tobias Olsson

Pełen napięcia i sensacji kryminał Tobiasa Olssona wprowadza Czytelników w mroczny świat zbrodni, intryg i skandalu. Wszystko zaczyna się od zabójstwa szwedzkiego policjanta, którego zwłoki zostają znalezione w położnym w Grecji, zapomnianym miasteczku Orestiada. Jego śmierć wywołuje serie niepokojących zdarzeń. Jednym z nich jest przyjazd prawniczki i przede wszystkim córki ofiary – Livi Köhler, która postanawia zanurzyć się w niebezpiecznym i agresywnym świecie, by odkryć, co tak naprawdę się stało. Swoje śledztwo prowadzi także korespondent zagraniczny – Johnatan Sandler. Oboje dochodzą do prawdy, która może zszokować całą Europę.

Opisy miasteczka ukazują Grecję jakiej jeszcze nie znamy, a bohaterowie z każdym rozdziałem stają się nam coraz bliżsi. Książka niejednokrotnie przyspiesza bicie serca i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Tobias Olsson

Przez lata dziennikarz gazety Svenska Dagbladet; obecnie niezależny reporter. W 2010 r. nominowany do prestiżowej szwedzkiej nagrody przyznawanej dziennikarzom – Stora journalistpriset. Z tej samej krwi, to debiut powieściowy autora, a także pierwsza z planowanej serii książek o Jonathanie Sandlerze.

 Skandal z Modiglianim Ken Follett

Ambitna doktorantka historii sztuki, wpada na ślad nieznanego dotąd obrazu Modiglianiego. Przekazana przez nią informacja o odkryciu, wywołuje poruszenie wśród handlarzy dzieł sztuki i wkrada się w umysły wielu ludzi. Na poszukiwanie wyrusza młoda studentka, a w ślad za nią do rywalizacji stają m.in. wynajęty detektyw i zdesperowany właściciel londyńskiej galerii sztuki. Dodatkowo, młody i utalentowany, ale załamany niepowodzeniami malarz, wraz ze swoim przyjacielem, przygotowuje nikczemną zemstę na ludziach dyktujących warunki w świecie i tak wypełnionym spiskami, konfliktami oraz ciągłym zabieganiem o sławę.

Świetnie napisana, ciekawa i intrygująca książka Folleta może zaskoczyć każdego Czytelnika niespodziewanym zwrotem akcji.

Ken Follett

Brytyjski autor thrillerów, powieści historycznych i szpiegowskich. Znany także pod pseudonimem Zachary Stone. Jego pierwsza powieść powstała z potrzeby szybkiego zarobku. Nie miał pieniędzy na naprawę samochodu. Dopiero jego jedenaste dzieło – Igła z 1978 – przyniosła mu sławę. Wtedy to po raz pierwszy podpisał się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

 Wiara Anna Kańtoch

Spokój w niewielkiej miejscowości Rokitnica, burzą zwłoki młodej kobiety, znalezione na torach kolejowych. Żaden z mieszkańców jej nie rozpoznaje. Ksiądz proboszcz, który znalazł ciało dziewczyny, próbuje ustalić, co dzieje się w na pozór sennym i spokojnym miasteczku. Wypytuje mieszkańców o swoich poprzedników, którzy znikali albo umierali w tajemniczych okolicznościach. Spotyka się jednak ze zmową milczenia. Sprawą tajemniczej zmarłej zajmuje się wezwany do Rokitnicy kapitan Witczak. Śledztwo idzie jednak mozolnie, ponieważ miejscowi niechętnie dzielą się tajemnicami, nie chcąc wywoływać zła z przeszłości. Nie spodziewają się jednak, że być może ono już powróciło.

Lata 80. PRL-owska nieufność, hippisowska wolność i postrzeganie Kościoła jako wroga systemu. To wszystko znajdziemy w nowej powieści Anny Kańtoch.

Anna Kańtoch

Polska autorka powieści fantastycznych i kryminalnych, znana również pod pseudonimem Anneke. Debiutowała w kwietniu 2004 r. opowiadaniem Diabeł na wieży, opublikowanym w czasopiśmie Science Fiction. Na Euroconie w 2007 roku Otrzymała nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction dla najbardziej obiecującego młodego twórcy.

W 2009 roku otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za opublikowane w roku 2008 opowiadania Światy Dantego.

*****

Jeśli jesteś wielbicielem powieści kryminalnych i sensacyjnych, to te książki są właśnie dla Ciebie! Ich autorzy to doceniani i nagradzani pisarze. Na pewno się nie rozczarujesz.