Recenzja książki Manson - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Manson - sprawdź na TaniaKsiazka.plPierwszy rozdział przed premierą książki pt. Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood trafił właśnie w moje ręce. Muszę Wam przyznać, że z niecierpliwością czekam na całą lekturę, którą niebawem otrzymam na recenzję. Dzisiaj jednak chcę się podzielić moimi odczuciami na temat tego tytułu, po przeczytaniu prologu i pierwszego rozdziału. Przede wszystkim muszę tu wspomnieć, że wypuszczanie takich zajawek to całkiem ciekawy pomysł. Chociażby w przypadku tych najgorętszych tytułów. Jesteście ciekawi, jakie wrażenie zrobił na mnie fragment reportażu? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Pierwszy rozdział przed premierą – wstrząsający reportaż, odkrywający prawdę o zbrodniach Charlesa Mansona

Jak pewnie wielu z Was, zastanawiałam się, czy w tej sprawie można powiedzieć coś więcej poza tym, co rozpracowały już media na całym świecie. Jak zaznacza sam autor, Tom O’Neill, to jedna z najgłośniejszych spraw w Ameryce. Tym samym również on miał wątpliwości, co do tego, czy uda mu się znaleźć coś odkrywczego. Co więcej, jego praca z tym tematem rozpoczęła się zupełnie przez przypadek. Autor miał stworzyć po prostu jeden artykuł na zlecenie pewnej gazety. Poszukiwania materiałów i pewne niejasności oraz nowe odkrycia sprawiły, że skończył na książce.

Przyznaję szczerze, że pierwszy rozdział przed premierą książki skutecznie pobudził moją wyobraźnię. Tym samym sprawił, że z jeszcze większą niecierpliwością czekam na całą lekturę. Ponieważ okazuje się, że autor faktycznie dogrzebał się do wielu nieścisłości w relacjach policji i prokuratury. W związku z tym jeszcze raz postanowił przeprowadzić dziennikarskie śledztwo w tej głośnej sprawie. Jednak sytuacja nie była prosta. Kiedy tylko do prokuratora odpowiedzialnego za skazanie Mansona dotarła wieść, że ktoś znów „grzebie” w sprawie i doszukuje się prawdy, O’ Neill zaczął otrzymywać groźby. Komuś bardzo zależało na tym, by nie podważać oficjalnej wersji oskarżenia i tego, co o sprawie wiedział już świat.

Przypominam, że książka pt. Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood w sprzedaży będzie dostępna od 17 lipca 2019 roku. Znajdziecie ją tutaj. Jak tylko otrzymam egzemplarz recenzyjny, natychmiast zabiorę się za czytanie. I z przyjemnością podzielę się z Wami moją opinią. Tymczasem dajcie znać, czy również niecierpliwie czekacie na wspomniany tytuł!

Przy okazji przypominam Wam o filmie Quentina Tarantino, Pewnego razu… w Hollywood, który swoją premierę będzie miał 9 sierpnia bieżącego roku. Historia ukazana w nim łączy się oczywiście z tragicznymi wydarzeniami z 1969 roku. Więcej o filmie i zwiastun znajdziecie tutaj.