Polecamy książki o piłce nożnej - co czytać podczas Euro 2020? Książki o piłce nożnej

Trwają Mistrzostwa Europy 2020. Ale, ale! Nie samymi meczami człowiek żyje! W trakcie oglądania mistrzostw, w przerwach między kolejnymi pojedynkami na murawie, warto sięgnąć po ciekawe książki o piłce nożnej. Dzięki zaproponowanym poniżej publikacjom poszerzysz swoją wiedzę z zakresu footballu i poznasz bliżej jego największe gwiazdy.

Książki o piłce nożnej Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książki o piłce nożnej idealne do czytania między meczami Euro 2020

Moje najważniejsze 90 minut, Emil Kopański, Jacek Janczewski

Moje najważniejsze 90 minut Sprawdź na Taniaksiazka.pl >>

Jeśli tu jesteś, to na pewno kibicujesz naszym, zatem sięgając po książki o piłce nożnej, zacznij od czegoś z rodzimego podwórka. Moje najważniejsze 90 minut autorstwa Emila Kopańskiego i Jacka Janczewskiego została napisana z okazji 100-lecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej. Skoro jubileuszowa setka, to mamy tu stu piłkarzy występujących w drużynie narodowej  i ich opowieści o kulisach najważniejszych meczów w ich życiu.  Ta publikacja to prawdziwy wehikuł czasu i pasjonująca podróż do piłkarskiej szatni i na zieloną murawę. Chcesz wiedzieć jak wyglądały mistrzostwa świata w 1974 roku z perspektywy Orłów Górskiego, oraz który mecz w kadrze najlepiej wspomina Zbigniew Boniek? Koniecznie przeczytaj Moje najważniejsze 90 minut, które możesz zamówić w tym miejscu.

Robert Lewandowski. Nienasycony, Paweł Wilkowicz

Robert Lewandowski. Nienasycony Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Zostańmy jeszcze na chwilę przy polskiej piłce, a tym samym skierujmy swoje oczy na naszą najjaśniejszą gwiazdę. Ten młody piłkarz w wieku 32 lat osiągnął już tyle, że spokojnie mógłby swoimi sukcesami poobdzielać kilku kolegów z boiska. Robert Lewandowski, chociażby tylko ostatnio został najskuteczniejszym zawodnikiem w jednym sezonie Bundesligi, pokonując 49-letni rekord należący do tej pory do Gerda Muellera. Co to oznacza? Że nikt w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy nie zdobył tylu bramek, co ten napastnik. Dzięki biografii Robert Lewandowski. Nienasycony autorstwa Pawła Wilkowicza masz szansę poznać życie i przemyślenia jednego z najlepszych polskich piłkarzy naszych czasów. Twój egzemplarz czeka na Ciebie  tutaj.

Maradona. Ręka Boga, Jimmy Burns

Maradona. Ręka Boga Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wybierając książki o piłce nożnej do czytania podczas Euro 2020, nie można zapomnieć o publikacji opisującej sylwetkę człowieka uważanego za najlepszego gracza w historii sportu. Jego cechy charakterystyczne? Sława, pieniądze i talent. Oraz przydomki „El Diez” („Dziesiątka”) i „Pelusa” („Puszek”). Książka Maradona. Reka Boga to nie tylko opowieść o niezwykłym talencie Argentyńczyka, który wierzył, że jest Bogiem. To również gorzka historia jego grzechów oraz fascynujący spacer uliczkami jego skomplikowanej osobowości. Warto wspomnieć, że Maradona po opublikowaniu książki wielokrotnie wyrażał do niej swój negatywny stosunek i nigdy nie uzyskała jego akceptacji. Zatem, jeśli lubisz takie lekkie kontrowersje, koniecznie zajrzyj pod ten link. i zamów biografię Puszka 😉 .

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce, Yvette Żółtowska-Darska

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli masz syna, który jest fanem piłki nożnej lub młodszego brata o takich zainteresowaniach i wspólnie oglądacie mecze, spróbujcie również razem przejrzeć książkę Yvette Żółkowskiej-Darskiej pt. Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce. To historia o zwykłym chłopcu, który z wąskich uliczek miasteczka Funchal na Maderze trafił na największe stadiony całego świata, prezentując swój ogromny talent do piłki nożnej. Na kolejnych kartach książki autorka spisała losy sportowca od jego najmłodszych lat oraz przedstawiła przeciwności losu, którym musiał sprostać sławny CR7. Historia reprezentanta Portugalii to doskonała lekcja, która uczy, że nie wystarczy sam talenty, by dotrzeć na szczyt. Potrzebne są również determinacja i ciężka praca. Obejrzyj film promujący książkę, a potem zamów ją w tym miejscu.

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce – czeka na Ciebie w tym miejscu.

 

Najlepsze sportowe historie. Reportaże przeglądu sportowego

Najlepsze sportowe historie reportaże przeglądu sportowego Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Na koniec proponuję Ci Najlepsze sportowe historie. Reportaże przeglądu sportowego. Zebrane w jednym miejscu znakomite sportowe teksty, które ukazały się na łamach tego dziennika, to doskonałe dopełnienie sportowych emocji podczas Euro 2020. Ich autorami są czołowi dziennikarze gazety, którzy w profesjonalny sposób poruszają ważne problemy i opowiadają na nowo z pozoru dobrze już znane historie. Docierają do miejsc i zdarzeń, konstruując głęboki i prawdziwy obraz, w którego centrum zawsze stoi człowiek. Zainteresowany? Książka jest dostępna po tym linkiem.

Książki o piłce nożnej do czytania podczas Euro 2020 pomogłam Ci wybrać. O przekąski do meczu zadbaj już sam. 😉

Zobacz także: