Akademia Dobra i Zła - ekranizacja Netflixa

Zastanawialiście się kiedyś, skąd w bajkach biorą się księżniczki, książęta i wróżki, a z drugiej strony czarownice, potwory i inni rozbójnicy? Otóż całą tę zgraję pozytywnych i negatywnych postaci szkoli Akademia Dobra i Zła, czyli specjalna szkoła dla baśniowych postaci, którą w serii swoich książek stworzył Soman Chainani. 😉 Netflix jest w trakcie pracy nad ekranizacją cyklu – wiemy już, kto wcieli się w główne role. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Akademia Dobra i Zła - ekranizacja Netflixa

Seria Akademia Dobra i Zła Somana Chainaniego

Seria Akademia Dobra i Zła to cykl powieści fantasy dla młodzieży, w którym autor zaprasza czytelników do świata baśni.

W książkowej rzeczywistości bohaterowie po ukończeniu 13 roku życia mogą trafić do tytułowej Akademii, by tam przejść szkolenie i zostać herosem lub złoczyńcą. Swoją edukację w magicznej szkole rozpoczynają dwie przyjaciółki. Sophie marzy o zostaniu księżniczką, Agatha gustuje w mrocznych klimatach. Wydaje się więc, że pierwsza trafi do Akademii Dobra, druga do Akademii Zła.

Niespodziewanie zostają przydzielone wbrew swoim oczekiwaniom, a prawdziwa natura dziewcząt zaczyna wychodzić na wierzch.

W Polsce seria Akademia Dobra i Zła ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

Poszczególne tomy znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Seria Akademia Dobra i Zła Soman Chainani

Akademia Dobra i Zła – ekranizacja Netflixa

Znamy już część ekipy pracującej nad adaptacją dla Netflixa.

Pierwszy film wyreżyseruje Paul Feig, który na swoim koncie ma m.in. Agentkę i Druhny. Głównym producentem będzie natomiast sam autor książek, Soman Chainani.

W główne bohaterki wcielą się Sofia Wylie (Agatha) i Sophia Anne Caruso (Sophie). W pozostałych rolach wystąpią m.in.  Demi Isaac Oviawe (jako Anadil), Kaitlyn Akinpelumi (Dot Freya), Theodora Parks (Hester), Laurence Fishburne (dyrektor Akademii), Michelle Yeoh (profesor Anemone), Charlize Theron  (Lady Lesso) oraz Kerry Washington (profesor Dovey).

Premiera produkcji jest planowana na 2022 rok.

Na koniec zostawiam Wam króciutkie ujęcie z filmu:

Czytaliście książki z serii? Czekacie na adaptację? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: