Czerwcowe zapowiedzi fantasy

Poszukując wciągającej letniej lektury, warto zanurzyć się w fantastyczne książkowe światy. Poznajcie czerwcowe zapowiedzi fantasy 2021 i znajdźcie tytuł idealny!

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2021

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2021: Valhalla znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Assasin’s Creed: Valhalla

Fantastyczne zestawienie zaczynamy z najnowszą częścią sagi Assassin’s Creed! Jest połowa IX wieku – Ataki i najazdy wikingów pustoszą królestwa Anglii. Geirmund Heloskóry, pochodzący ze szlachetnej linii norweskich królów, wyrusza na wyprawę pełną przygód, aby dowieść, że jest prawdziwym wikingiem i wojownikiem.

Podczas karkołomnego rejsu spotyka mityczną istotę, która przekazuje mu tajemniczą bransoletę, źródło wielkiej mocy i przyczynę gorzkiej zdrady. Walcząc ramię w ramię z oddanymi wojownikami, Geirmund zrządzeniem losu stanie się stroną konfliktu równie starego jak sami bogowie.

PREMIERA: 2 czerwca

Miasto Mosiądzu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Miasto mosiądzu

Nahri nigdy nie wierzyła w magię. Jest oszustką o niezrównanym talencie, żyjącą na ulicach XVIII-wiecznego Kairu. Wie lepiej niż ktokolwiek inny, że jej profesja – odczyty z dłoni, czary, uzdrowienia – to wszystko sztuczki i sposób na zmanipulowanie osmańskiej szlachty.

Ale kiedy Nahri przypadkowo przywołuje równie przebiegłego, mrocznego i tajemniczego wojownika-dżina, jest zmuszona zaakceptować fakt, że magiczny świat, o którym myślała, że istnieje tylko w opowieściach z dzieciństwa, jest prawdziwy. Wojownik bowiem opowiada jej historię o legendarnym Daevabad, mieście z mosiądzu, z którym Nahri jest nieodwołalnie związana.

Kiedy Nahri decyduje się wkroczyć do nowego świata, dowiaduje się, że prawdziwa moc jest zaciekła i brutalna. Tam magia nie może jej uchronić przed niebezpieczną polityczną siecią, a nawet najsprytniejszy plan może mieć śmiertelne konsekwencje. W końcu istnieje powód, dla którego mówi się: uważaj, czego sobie życzysz.

PREMIERA: 2 czerwca

Sanktuarium skrzydeł szukaj na TaniaKsiazka.pl

W Sanktuarium Skrzydeł

Sanktuarium Skrzydeł to ostatni tom pamiętników lady Trent. Powieść odsłania wreszcie prawdę o jej najgłośniejszej przygodzie – wspinaczce na najwyższy szczyt świata we wrogiej Scirlandii i niezwykłych odkryciach po drugiej stronie, w Sanktuarium Skrzydeł.

Jak zwykle lady Trent musi pokonać liczne przeszkody natury administracyjnej i politycznej, narażając się na niewygody i niebezpieczeństwa. Jednak wszystkie przeciwności bledną w obliczu zagrożenia, jakim jest sama Mrtyahaima – najbardziej nieprzyjazne dla człowieka środowisko na planecie.

To właśnie tam, wśród wiecznych śniegów i lodów, Izabela dokonuje najważniejszego odkrycia w swojej karierze. Odkrycia, które nie tylko zrewolucjonizuje dziedzinę biologii smoków, ale na zawsze zmieni oblicze całego świata.

PREMIERA: 7 czerwca

Powiernik Mieczy

Powiernik Mieczy. Kroniki Mroku

Rezkin został wychowany i wyszkolony w odosobnieniu w północnych ostępach królestwa Ashai. Jego całym światem była Forteca, a jedyną rodziną Mistrzowie i Adwersarze. Ale ci już nie żyją. Trupy wszystkich zostały na dziedzińcu Fortecy. No, prawie wszystkich, bo jeden człowiek uniknął rzezi… I to właśnie jego tropem Rezkin wyruszy w świat zewnętrzny.

Być może ten człowiek wie, jakiej prawdy nie zdążył przekazać umierający Mistrz. Być może gdzieś tam są ci przyjaciele, których Rezkin ma szanować i chronić. I być może gdzieś tam odnajdzie ostateczny cel swojego istnienia.

Najpierw jednak musi odnaleźć się w świecie pełnym ludzi, którzy nie posiadają Umiejętności, nie przestrzegają Zasad, a na dodatek ciągle się uśmiechają i rumienią. Słowem: to nie jest świat dla poważnego herosa.

PREMIERA: 11 czerwca

Światło Głębin znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Światło głębin

Kilkadziesiąt lat temu Bogowie Miriad zaczęli walczyć między sobą. Teraz wszyscy z nich nie żyją i nikt nie wie dlaczego. Ale czy tak naprawdę odeszli na zawsze?

Kiedy piętnastoletni Hark znajduje bijące serce przerażającego bóstwa, ryzykuje wszystko, by je uchronić. Chce użyć serca, by uratować życie swojego najlepszego przyjaciela, Jelta. Jednak z sercem Jelt stopniowo i drastycznie ulega zmianie. Jak długo Hark pozostanie lojalny wobec przyjaciela, który staje się potworem? Co chłopak jest skłonny poświęcić, aby go uratować?

PREMIERA: 16 czerwca

Książkę Pan Lodowego Ogrodu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pan Lodowego Ogrodu. Księga 1

Vuko Drakkainen samotnie rusza na poszukiwanie zaginionej ekspedycji naukowej, badającej człekopodobną cywilizację planety Midgaard. Misja: odesłać na Ziemię lub zlikwidować i zatrzeć ślady. Pod żadnym pozorem nie może ingerować w rozwój nieznanej kultury. Trafia jednak na zły czas – planeta wita go mgłą i śmiercią.

A dalej jest tylko gorzej… Trwa wojna bogów. Giną śmiertelnicy. Być może Vuko zmuszony będzie złamać drugą regułę misji.

PREMIERA: 18 czerwca

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2021: Wiedma znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wiedma

Każdej wiedie pisana jest zupełnie inna droga. Gdy  Biwia  przybywa  na  tajemniczą  wyspę  nad  jeziorem  Lędo,  nie  spodziewa  się,  że  to właśnie tutaj rozpocznie się jej nowe życie. Pod czujnym okiem swojej starej opiekunki uczy się sztuki bycia wiedmą.

Wkrótce młoda  adeptka  pozna  tajniki  magicznej  wiedzy  i  odkryje  niesamowity świat rytuałów i zaklęć, leczniczych ziół i magicznych stworzeń. A potem wyruszy w swoją własną, pełną trudnych wyborów, podróż po krainie, w której czci się lasy, rzeki, słońce i księżyc, a obok ludzi żyją domowniki, kikimory i rusałki.

PREMIERA: 30 czerwca

Książki Płonący Bóg szukaj na TaniaKsiazka.pl

Trylogia Wojen Makowych T.3 Płonący bóg

Jesteście gotowi na trzeci tom zamykający porywającą serię o Wojnach Makowych? Jeśli tak, wiedzcie, że Rin wciąż żyje. Mogła przyjąć wyciągniętą dłoń Cesarzowej, zdławić rebelię i poprowadzić wojsko prosto na południe. Wolała bawić się w rewolucję, z której wyniosła tylko kolejne blizny i gorycz kolejnej porażki.

Została sama. Z okaleczonym ciałem, rozbitą duszą, łaknąca pokuty i rozgrzeszenia niemal tak samo, jak walki i zniszczenia. Wtedy właśnie na scenę wkroczył jej prawdziwy wróg. Tym razem Rin nie będzie walczyć w obronie Cesarstwa, Republiki czy życia swoich przyjaciół. Tym razem stawką jest cały znany Rin świat. Ten ludzki i ten boski.

PREMIERA: 30 czerwca

Jak podobają się Wam czerwcowe zapowiedzi fantasy 2021? Któryś z tytułów znajdzie się w Waszej biblioteczce?

Czerwcowe zapowiedzi fantasy 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl