Jak być prawdziwym mężczyzną - nowość Jak być prawdziwym mężczyzną

Książka dla dzieci Mój cień jest różowy, która ukazała się pod koniec lutego, to inspirująca rymowana opowiastka o odwadze bycia sobą. Jej autor Scott Stuart, który w Australii został okrzyknięty Ojcem Roku, wydał w maju kolejną książkę, również napisaną w duchu wychowania w otwartości. Tym razem postanowił dodać chłopcom odwagi, ucząc ich: Jak być prawdziwym mężczyzną. W tej motywującej i zabawnej historii rozprawia się ze stereotypowymi wzorcami męskości. Pokazuje też, jak wspierać dzieci w ich wyborach i wychować pewnych siebie chłopców.

Jak być prawdziwym mężczyzną Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jak być prawdziwym mężczyzną

Jeśli szukasz prezentu na Dzień Dziecka lub Dzień Ojca, to książka Scotta Stuarta Jak być prawdziwym mężczyzną w przekładzie Michała Rusinka będzie doskonałym wyborem. Ta wyśmienita opowieść dla młodszych i starszych mężczyzn bierze bowiem na warsztat postrzeganie męskości. Pojęcie to jest odmieniane przez wszystkie przypadki, dając przywileje i będąc powodem do dumy. Stanowi jednak również prawdziwe wyzwanie w obliczu zmieniających się obyczajów i przełamywania stereotypu tradycyjnego podziału ról społecznych pomiędzy kobietami i mężczyznami. Książka stanowi zatem doskonały pretekst do refleksji i rozmów rodziców i dzieci o tym, co to znaczy być prawdziwym mężczyzną.

Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna? Powinien walczyć, to jasne, ale o słuszne sprawy i nie mieczem czy szablą, ale na przykład chodząc na manifestacje w obronie słabszych. Powinien być silny, żeby pomagać innym. Powinien być odważny, żeby mieć odwagę powiedzieć „przepraszam” i umieć się przyznać do strachu. Powinien też umieć okazywać uczucia. I powinien być wolny, żeby móc sobie wybrać taki sposób na życie, jaki mu najbardziej odpowiada. Wtedy będzie szczęśliwy. Do tego przekonuje nas Scott Stuart, ojciec małego mężczyzny.

~ Michał Rusiak, tłumacz książki

Ta inspirująca i zabawna historia to swoisty manifest nowego pokolenia chłopców. Autor w humorystyczny i postępowy sposób obala w nim tradycyjne, często krzywdzące schematy myślowe, pochyla się nad chłopięcymi emocjami, i stara się nauczyć młodych ludzi nowej definicji męskości. 

***

Potrzebujesz zachęty do bliższego zapoznania się z tą lekturą? Przeczytaj krótki fragment:

Wikingowie to byli wprost okropni brutale,
co walili się ciągle po łbach.

Wtedy bycie mężczyzną oznaczało po prostu,
że wzbudzało się w innych strach.

Choć walczyli zaciekle całe dnie oraz noce,
choć walczyli osobno i wspólnie,

myślę, że Wikingowie mimo wszystko
nie byli mężczyznami dobrymi szczególnie.

[…]
Czas najwyższy na zmianę, dziś są inne sposoby,
by mężczyzną prawdziwym się stać.

Czas, by zmienić nawyki i by to, co najlepsze,
w sobie odkryć i innym to dać.

Książkę Jak być prawdziwym mężczyzną znajdziesz w tym miejscu.

Zobacz także: