Miasto schodów - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Miasto schodów to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury fantasy. Jeśli poszukujecie powiewu świeżości i nietypowej historii, trafiliście idealnie. Autorem książki jest Robert Jackson Bennett, który już zgromadził wokół siebie tysiące Czytelników na całym świecie. Nic dziwnego. Jego opowieść naprawdę intryguje i wciąga. Co więcej! Miasto schodów to dopiero pierwszy tom z cyklu pt. Boskie miasta. Odbiorcy więc mogą liczyć na to, że czeka ich znacznie więcej przygód i nietuzinkowych bohaterów. Jeśli myśleliście, że w gatunku fantasy już nic was nie zaskoczy, koniecznie sięgnijcie po tę książkę! Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Miasto schodów – klimatyczna i intrygująca powieść

Tytułowym miastem jest niezwykłe Bułykow. Niegdyś aglomeracja ta dysponowała siłami bogów, które umożliwiały podbój świata. Dzięki temu miasto mogło również zniewalać i brutalnie rozprawiać się z milionami ludzi. Jednak wszystko zmieniło się, kiedy jego boscy opiekunowie zostali zamordowani. Od tej chwili Bułykow stało się zwyczajną metropolią, kolonialną placówką nowej, geopolitycznej potęgi. Jednak jego surrealistyczny krajobraz wciąż przypomina mieszkańcom i nowo przybyłym o jego dawnej świetności.

To właśnie do tego miejsca trafia Shara Thivani. Oficjalnie skromna i młoda kobieta przedstawia się, jako kolejny, młodszy dyplomata wysłany przez ciemiężców Bułykowa. Jednak jej prawdziwa natura jest zupełnie inna. Shara to najznakomitszy szpieg swojego kraju. Jej zadaniem jest schwytanie mordercy. Jednak sprawy zaczynają się nieco komplikować, gdy tylko kobieta trafia na trop poszukiwanego. Okazuje się, że istoty, które rządziły tym strasznym miejscem i od dawna uznawane są za martwe, niespodziewanie wracają. Wtedy też bohaterka zdaje sobie sprawę, że okrutne rządy Bułykowa niekoniecznie dobiegły już końca. A to oznacza, że znalazła się w samym centrum niebezpiecznych rozgrywek i tajemniczych spisów.

Robert Jackson Bennett bez wątpienia stworzył intrygujący i niepowtarzalny świat, do którego powinni udać się wszyscy miłośnicy gatunku. Gwarantujemy, że nie traficie tu na utarte schematy, a akcja powieści zapewni Wam mnóstwo rozrywki. Tu nie ma czasu na nudę.

Książkę pt. Miasto schodów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!