Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż - kup na TaniaKsiazka.pl

Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż to jedna z tych biografii, które w domowej biblioteczce powinien mieć każdy fan piłki siatkowej. Niezwykle inspirująca, ale jednocześnie tragiczna historia życia jednego z najlepszych, polskich siatkarzy. Książka powstała we współpracy rodziny i bliskich sportowca. Dzięki temu odbiorcy mają szansę dowiedzieć się, jaki naprawdę był Arkadiusz Gołaś, kiedy schodził z boiska. Szczere, wzruszające, a czasem nigdy dotąd niepublikowane fakty z życia siatkarza z pewnością zaskoczą niejednego fana. Nad wszystkim czuwał autor książki, Piotr Bąk. Dziennikarz sportowy, który zna się na tym sporcie jak mało kto, bo z siatkówką związany jest już od ponad 11 lat.

Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż – kilka słów

Ci, którzy kiedykolwiek spotkali Arka na swojej drodze, jednoznacznie określali go, jako skromnego, zwyczajnego chłopaka. Przyjaciele i rodzina wiedzieli jednak, że potrafi również dobrze się zabawić, a w złości rozbić telefon o ścianę. Ale wszyscy, bez wyjątku, byli pewni co do jednego. Arkadiusz Gołaś był jednym z największych talentów w historii polskiej siatkówki.

Wszystkie plany i marzenia młodego siatkarza przerwał tragiczny wypadek na autostradzie w Austrii. Miał wtedy zaledwie 24 lata, był dwa miesiące po ślubie z Agnieszką, a osiem dni po zakończeniu mistrzostw Europy, na których polska drużyna zajęła 5 miejsce. Był dopiero na początku swojej drogi.

Dlatego też Piotr Bąk postanowił, by pamięć o tym wyjątkowym siatkarzu nigdy nie zniknęła. Przeprowadził rozmowy z jego siostrą, rodzicami, trenerami, kolegami z klubów, internatów i reprezentacji Polski. Wszystkie opowieści złożyły się na jedyny i niepowtarzalny obraz Arkadiusza Gołasia, udowadniając, że był nie tylko wielkim sportowcem, ale i wielkim człowiekiem.

I myli się ten, kto myśli, że jest to kolejna, zwykła biografia. To swoistego rodzaju hołd oddany komuś, kto całe swoje życie poświęcił siatkówce. I nie ma wątpliwości, że po dziś dzień w sercach kibiców ma specjalne miejsce w ich sercach.

Książkę pt. Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!