Przecinek i Kropka
Najlepsze książki dziecięce 2017. Przecinek i Kropka

http://www.empik.com

Najlepsze książki dziecięce 2017, czyli literatura dla najmłodszych na pierwszym planie. Chodzi oczywiście o nominacje do Nagrody Przecinek i Kropka. Dla wszystkich rodziców i ich pociech mamy dobre wiadomości – jury konkursu podzieliło się właśnie z odbiorcami listą nominowanych. To aż po 5 tytułów w dwóch kategoriach wiekowych – do 5 lat oraz od 6 do 9 lat. O tym, do kogo ostatecznie powędruje jedna z najważniejszych nagród literatury dziecięcej, zadecydują Czytelnicy. Kto bowiem mógłby okazać się lepszym recenzentem i jurorem od rodziców i ich pociech, do których kierowane są książki dla najmłodszych? Jesteście zainteresowani, jakie pozycje powalczą o te ważne wyróżnienie? Koniecznie czytajcie dalej!

Najlepsze książki dziecięce 2017 – lista nominowanych oraz więcej szczegółów

Na początku warto wspomnieć, że internetowe głosowanie potrwa do 1 marca, a swój głos można oddać tutaj. Ostatecznych zwycięzców, których ogłosi Filip Chajzer na gali podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, poznamy już 17 marca.

Co jury konkursu bierze pod uwagę, kompletując listę nominowanych książek, które w dalszym etapie mogą powalczyć o Nagrodę Przecinek i Kropka? Wnikliwej ocenie poddawana jest treść lektury, wartość edukacyjna, dbałość o język ojczysty oraz walory estetyczne. Do tej pory w skład komisji wchodziły specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda i Ewa Świerżewska oraz psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska. W tym roku do tego składu dołączy historyk sztuki, Ewa Solarz.

Poniżej prezentujemy pełną listę finalistów. Warto tutaj również napisać, że zostali oni wybrani spośród 200 tytułów, zgłoszonych przez wydawców. Natomiast zwycięzca może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych i intensywną promocję tytułu. Oto szczęśliwcy:

Najlepsze książki dziecięce 2017. Finaliści w kategorii do 5lat:

Najlepsze książki dziecięce 2017. Finaliści w kategorii od 6 do 9 lat:

  • Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe – Wydawnictwo Egmont Art. autor: Michał Leśniewski, ilustracje: Maciej Szymanowicz,
  • Dom, który się przebudził – Wydawnictwo Mamania – autor: Martin Widmark, ilustracje: Emilia Dziubak,
  • Dom nie z tej ziemi – Wydawnictwo Nasza Księgarnia – autor: Małgorzata Strękowska-Zaremba, ilustracje: Daniel de Latour,
  • Różowa walizka – Wydawnictwo Adamada – autor: Susie Morgenstern, ilustracje: Serge Bloch.
  • Sylaboratorium – Wydawnictwo Egmont Art – autorzy: Justyna Bednarek, Agnieszka Frączak, Mikołaj Golachowski, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Emilia Kiereś, Ewa Nowak, Zuzanna Orlińska, Zofia Stanecka, Marcin Wicha, Wojciech Widła, wstęp: Jerzy Bralczyk, ilustracje: Paweł Pawlak.

Wszystkie nominowane książki, z atrakcyjnymi rabatami, możecie kupić tutaj.