Ciekawostki o książkach

Najlepsze lata naszego życia – nowe, nieznane opowiadania Marka Hłaski już wkrótce w sprzedaży!

najlepsze-lata-naszego-zyciaMarek Hłasko był polskim prozaikiem oraz scenarzystą filmowym, którego z pewnością kojarzy większość czytelników w naszym kraju. Tym bardziej ucieszy ich informacja, którą niedawno podało wydawnictwo Iskry. Otóż, 28 września bieżącego roku ukażą się, nieznane i niepublikowane do tej pory, opowiadania Najlepsze lata naszego życia autorstwa Marka Hłaski.

To nie pierwsza taka publikacja, która jest kolejnym uzupełnieniem spuścizny po wybitnym polskim pisarzu. Rok temu wydawnictwo Iskry wydało niepublikowaną wcześniej powieść pisarza pt. Wilki. Poszukiwania trwające w archiwum Hłaski dostarczają coraz to nowych tekstów jego autorstwa, dzięki którym jesteśmy w stanie poznać bliżej nie tylko twórczość artysty, ale również proces powstawania opowiadań oraz ogólny obraz działalności artystycznej Marka Hłaski. Dzięki nowym odkryciom ustalono, że między 1951 rokiem, kiedy to autor zaczynał swoją przygodę z pisaniem, do roku 1956, kiedy to debiutował, powstało kilkanaście tekstów, które można uznać za pełnoprawne utwory, a które nie zostały do tej pory opublikowane.

Co znajdzie się w Najlepszych latach naszego życia? Będzie to aż 10 opowiadań wraz z 2 artykułami z lat 1951-1956, które przedstawiają obraz stalinowskiej Polski. Dzięki odkrytym materiałom łatwo jej jest zrozumieć i wytyczyć drogę pisarską artysty, którą przebył w ciągu swojej długoletniej kariery. Bez wątpienia owe znalezisko jest najbardziej pożądane i cenne pod względem literackim.

Utwory literackie z okresu młodości pisarza są nie tylko interesującą ciekawostką pod względem czytelniczym. To przede wszystkim świetne źródło, z którego można dowiedzieć się wielu ważnych informacji dotyczących całej twórczości Hłaski. Są to przecież jego początki, które wskazują na wczesne inspiracje, dzięki którym łatwiej jest określić sposób powstawania jego późniejszych utworów.