Czy są tutaj miłośnicy thrillerów psychologicznych? Najpierw mnie pocałuj jest idealną powieścią właśnie dla was. Natomiast gdybyście dopiero planowali rozpocząć przygodę z tym gatunkiem literackim, to również trafiliście bardzo dobrze. Najnowsza powieść Lottie Moggach to wielopłaszczyznowa historia podszyta warstwą ogromnych emocji. Jednym słowem ma w sobie wszystko, z czego powinna składać się porywająca książka.

Najpierw mnie pocałuj – kilka słów

W dobie powszechnego dostępu do Internetu niewielu z nas wyobraża sobie życie bez takiego udogodnienia. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, kto siedzi po drugiej stronie ekranu?

Główna bohaterka, Leila, w końcu czuje, że jej życie nabrało barw. Wszystko za sprawą tego, iż udało się jej zostać członkiem elitarnego serwisu internetowego. Tutaj dyskutuje się wyłącznie na poważne tematy, a ludzie liczą się z jej zdaniem. Pewnego dnia założyciel portalu, Adrian – nieprzeciętnie inteligentny i charyzmatyczny, wyznacza Leili zadanie. Właściwie to ważna misja, niczym lot w kosmos mający uratować ludzkość przed zagładą. Jest pewna kobieta, Tess, która pragnie rozstać się z życiem. Nie chce ona jednak sprawiać bólu i przykrości swoim bliskim. Dlatego też Leila ma wcielić się w nią na Facebooku i Gmailu, dzięki czemu otoczenie Tess będzie wierzyć, że kobieta wciąż żyje i kontaktuje się z nimi. I przebywa po prostu, po drugiej stronie globu.

Autorka porusza niezwykle ważną rzecz. Dotyka problemu kłamstwa, które obecnie towarzyszy człowiekowi niemal na każdym kroku. I nierzadko rodzi się z niskich, ale również z wysokich pobudek. Okłamujemy nie tylko bliskich, znajomych czy otoczenie. Okłamujemy także siebie.

Książkę Najpierw mnie pocałuj znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!