Dobre wieści dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko porządną książkę, ale również film. Już niedługo, bo 31 sierpnia bieżącego roku do polskich księgarni trafi powieść Nerve autorstwa Ryan Jeanne. Natomiast kilka dni później, dokładnie 2 września, w kinach pojawi się jej filmowa wersja. Czegóż chcieć więcej?

9788327155559

Nerve to historia zwyczajnej nastolatki, uczennicy ostatniej klasy liceum, która wiedzie spokojne życie. Nie wyróżnia się z tłumu, a sytuacji nie ułatwiają dziewczynie popularni przyjaciele. Vee, bo tak nazywa się główna bohaterka, pewnego dnia postanawia jednak zmienić swoje życie. Decyduje się, by zrobić w końcu coś, co pozwoli wyjść jej z cienia, w którym bezustannie tkwiła. Dołącza do internetowej gry Nerve, a w zadaniach, które musi wykonać pomaga jej tajemniczy Ian. Czy jednak zabawa w prawdę i wyzwanie okaże się bezpieczna i niewinna? Vee dochodzi do momentu, w którym zaczyna zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Dociera do niej, że każdy ruch, jaki wykonuje jest manipulacją dokonywaną przez anonimowych obserwatorów.

Film utrzymany jest w tonacji thrilleru, a jego reżyserią zajął się Henry Joost (znany m.in. z reżyserii 3 i 4 części Paranormal Activity oraz NY Export: Opus Jazz) przy współpracy z Arielem Schulmanem (również Paranormal Activity część 3 i 4 oraz Viral). Natomiast scenariusz do filmu stworzyła Jessica Sharzer. W głównych rolach zobaczymy Emmę Roberts (Vee) oraz Davea Franco (Ian).

Przypominamy, że książka Nerve autorstwa Ryan Jeanne w sprzedaży pojawi się 31 sierpnia bieżącego roku, a już kilka dni później, 2 września, do kin wejdzie film o tym samym tytule.  Sięgniecie po książkę, czy raczej skusicie się na film? A może jedno i drugie?