Niebo na uwięzi - kup na TaniaKsiazka.pl

Niebo na uwięzi to książka, która jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Dlaczego warto zwrócić na nią szczególną uwagę? Ponieważ to właśnie ta pozycja stała się inspiracją dla głośnego filmu pt. Jojo Rabbit, który zyskał aż 6 nominacji do Oscara. W związku z tym, jeśli poszukujecie przejmującej i porywającej opowieści, trafiliście idealnie. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że premiera filmu w polskich kina miała miejsce 24 stycznia 2020 roku. Zatem jako prawdziwi książkoholicy polecamy, by najpierw zapoznać się z książką, następnie udać się do kina. Jednak bez względu na to, jaką kolejność wybierzecie, jedno jest pewne. Ta historia zainteresuje nawet najbardziej wymagającego odbiorcę!

Niebo na uwięzi - kup na TaniaKsiazka.pl

Niebo na uwięzi – kilka słów o książce i zapowiedź filmu

Głównym bohaterem powieści jest Johannes, gorliwy członek Hitlerjugend, dorastający w latach czterdziestych w Austrii po aneksji przez Trzecią Rzeszę. Chłopak po ciężkim urazie podczas nalotu odkrywa, że jego rodzice ukrywają żydowską dziewczynę imieniem Elsa w sekretnym pomieszczeniu w ich dużym, wiedeńskim domu. Początkowo ogarnia go zgroza, ponieważ dobrze wie, jak to może się skończyć. Poza tym nie bez przyczyny dołączył do Hitlerjugend…

Jednak już wkrótce te uczucia przeradzają się zainteresowanie, miłość i w końcu, w obsesję. Po zniknięciu rodziców Johannes odkrywa, że jest jedyną osobą świadomą obecności Elsy w domu. Jak również jedynym człowiekiem odpowiedzialnym za jej przetrwanie. Manipulując i poddając się manipulacji, Johannes obawia się końca wojny. Ponieważ wraz z nią nadejdzie perspektywa utraty Elsy i koniec ich związku. Obejmującego pasję i obsesję, podległość i apatię, miłość i nienawiść.

Za reżyserię oraz scenariusz filmu odpowiedzialny jest Taika Waititi, który pojawi się także na ekranie jako Adolf. Oprócz niego występują: Roman Griffin Davis jako tytułowy Jojo, Thomasin McKenzie jako Elsa, Scarlett Johansson jako Rosie czy Sam Rockwell jako kapitan Klenzendorf. Produkcja przypadnie do gustu wielbicielom dramatów z nutą czarnego humoru.

Książkę pt. Niebo na uwięzi znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy Wam zapowiedź filmu. Dajcie znać, czy wybierzecie się do kina.