Niebo o północy - trailer i data premiery adaptacji Niebo o północy

W listopadzie pisaliśmy o tym, że George Clooney zabrał się za ekranizację powieści Dzień dobry, północy autorstwa Lily Brooks-Dalton. W filmie powstającym dla amerykańskiej platformy streamingowej Netflix pt. Niebo o północy artysta wcielił się w podwójną rolę: reżysera i aktora odgrywającego głównego bohatera Augustine’a Lofthouse’a. Dziś już wiemy, kiedy będzie premiera i chętnie zaprowadzimy Cię do miejsca, gdzie możesz obejrzeć finalny trailer produkcji. 

Niebo o północy Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment filmu

Niebo o północy

 Dzień dobry, północy autorstwa Lily Brooks-Dalton to powieść doceniona przez krytyków literackich. Trafiła m.in. na listę najlepszych książek roku Shelf Awareness  oraz Chicago Review of Books. Postapokaliptyczna historia o śmiertelnie chorym naukowcu Augustinie – samotniku pracującym w bazie na Arktyce, który za wszelką cenę próbuje nawiązać kontakt z astronautami znajdującymi się na pokładzie statku kosmicznego Aether i powstrztymać  ich przed powrotem na Ziemię zainteresowała twórców filmowych.

Książka jest wzruszająca i mocna, a adaptacja Marka doskonale oddaje jej charakter. To wiarygodna opowieść o ludzkiej naturze. Jestem przekonany, że spodoba się widzom z całego świata.

~Scott Stuber, szef działu filmowego w firmie Netflix

Za scenariusz odpowiedzialny jest Mark. L. Smith, ten sam, który pracował m.in. przy obsypanym nagrodami filmie Zjawa z Leonardo DiCaprio i Tomem Hardym. Reżyserem filmu Niebo o północy jest George Clooney, który występuje również przed kamerą. Obok niego na ekranie pojawią się również Felicity Jones (Siedem minut po północy, Inferno), Kyle Chandler (Carol, Wilk z Wall Street), David Oyelowo (Paradoks Cloverfield, Interstellar), Demián Bichir (Zakonnica, Obcy: Przymierze)  oraz Tiffany Boone (Piękne istoty, Hunters).

Data premiery i trailer

Premierę, która odbędzie się na platformie streamingowej Netflix, zaplanowano na 23 grudnia 2020 roku, czyli już za chwilę. Amerykański gigant zaprasza widzów przed ekrany, prezentując finalny trailer produkcji:

Zanim obejrzysz film Niebo o północy, warto zapoznać się z jego literackim pierwowzorem. Książka Dzień dobry północy autorstwa Lily Brooks-Dalton dostępna jest w tym miejscu.