Nieodgadniony Maureen Johnson

Fani literatury młodzieżowej i wciągających kryminałów  mogą już zacierać ręce! 23 maja nakładem wydawnictwa Poradnia K ukaże się nowość od Maureen Johnson. Nieodgadniony to tytuł pierwszej części trylogii kryminalnej Truly Devious autorstwa tej zdolnej, amerykańskiej pisarki. Fabuła zapowiada się naprawdę ciekawie.

 Nieodgadniony – kilka słów o fabule 

W 1936 roku Albert Ellingham otwiera swoją nowatorską Akademię – prywatną szkołę, która za cel stawia sobie rozwijanie młodzieńczych pasji. Jej mottem przewodnim jest hasło „nauka przez zabawę!”. Krótko potem, w tajemniczych okolicznościach giną żona i córka Ellinghama. Jedynym tropem pozostawionym przez Nieodgadnionego – sprawcę porwania, jest zagadka o następującej treści:

Spójrz: zagadka, czas się bawić.

Użyć sznura, spluwę sprawić?

Ostre noże lśnią tak cudnie.

Trutka wolna – działa trudniej…

Zniknięcie rodziny Ellinghama okaże się największą, nierozwiązaną sprawą w dziejach USA. Do czasu…

Kilkadziesiąt lat później do Akademii w Vermont trafia Stevie Bell – dziewczyna, której pasją jest rozwiązywanie kryminalnych łamigłówek. Zanim jednak Stevie zabierze się za dochodzenie w sprawie tożsamości Nieodgadnionego, musi się zmierzyć z rzeczywistością nowej szkoły i nietuzinkowymi kolegami. Szczególnie intryguje ją pewien youtuber, Hayes Major.

Akcja nabierze rumieńców, gdy na jaw wyjdzie kolejne morderstwo… Czy to możliwe, że Nieodgadniony nadal zagraża mieszkańcom Akademii? Jaki związek ma dzisiejsza śmierć z zaginięciem żony i córki dyrektora szkoły w Vermont?

Nieodgadniony Maureen Johnson to bardzo współczesna powieść, rozgrywająca się w świecie nowoczesnych technologii. Autorka sięga do przeszłości, by uwypuklić dobrze zaplanowaną intrygę i krok po kroku ujawniać Czytelnikowi kolejne tropy.

Oto, co o Nieodgadnionym powiedział John Green, autor bestsellerów Żółwie aż do końca czy Gwiazd naszych wina:

Misternie zaplanowana intryga. Wciągająca książka, która odkrywa przed czytelnikiem nie tylko fascynujące zbrodnie, ale także naturę lęku, procesu twórczego, sławy i o wiele więcej.

Wydawcy zapewniają, że czytanie tej książki to jak zabawa w Escape Roomie. Aby się z niego wydostać, należy wykazać się nadzwyczajną inteligencją, sprytem i bystrym umysłem.

Premiera książki Nieodgadniony Maureen Johnson już 23 maja! Książkę znajdziecie tutaj