Polskie wydanie książki Niewinni i cała reszta pojawi się w księgarniach już 13 lipca. To sprawka Wydawnictwa Kobiecego. Książka, której autorką jest Amerykanka, Dana Spiotta, była nagradzana w Stanach Zjednoczonych. Zdobyła pierwszą nagrodę The St. Francis College Literary Prize 2017 oraz zalazła się w finale The Los Angeles Times Book Prize 2017.

Niewinni i cała reszta Dana Spiotta. Sprawdź w TaniaKsiażka.pl

Niewinni i cała reszta zarys fabuły

Czy jesteście ciekawi, o czym jest nagradzana książka Niewinni i cała reszta? To niezwykła opowieść o pasji, przyjaźni i samotności.

Meadow Mori i Carrie Wexler są przyjaciółkami, które zawodowo zajmują się tworzeniem filmów. Działają w innych obszarach branży filmowej. Praca Carrie związana jest z komercyjnymi produkcjami. Meadow jest autorką ambitnych filmów dokumentalnych.

Meadow podczas dziwnej rozmowy telefonicznej, przez przypadek dowiaduje się o istnieniu tajemniczej Nicole. Jak się okazuje, to kobieta dość znana w kręgach branży filmowej, ale nikt jej nigdy nie widział. Nicole zajmuje się uwodzeniem wpływowych mężczyzn przez telefon.

Dokumentalistka stwierdza, że to świetny materiał na film i postanawia zgłębić temat. Dlatego zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Odkrywa, że od pewnego czasu Nicole z nikim się nie kontaktowała, dlatego chce ją odnaleźć. Czuje wewnętrzny przymus, żeby tę historię opowiedzieć światu.

Do jakich faktów dotrze Meadow i jakie rany otworzy? Tego właśnie będziemy mogli dowiedzieć się z książki.

Dana Spiotta, autorka książki Niewinni i cała reszta.

Dana Spiotta urodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1966 roku. Jest autorką kilku powieści: Niewinni i cała reszta (2016); Stone Arabia (2011), która znalazła się w finale National Book Critics Circle Final; Eat the Document (2006) – finał National Book Award w dziedzinie literatury i nagroda Fundacji Rosenthal przyznawana przez American Academy of Arts and Letters). Dana Spiotta jako pisarka zadebiutowała w 2001 roku powieścią Lightning Field.

Książka Niewinni i cała reszta zapowiada się ciekawie. Mnie zainteresowała i jestem naprawdę ciekawa, czego dowie się Meadow. Jeżeli Wam też spodobała się zapowiedź książki i zastanawiacie się, gdzie możecie ją znaleźć, to zapraszam tutaj. Czy macie zamiar przeczytać tę książkę?