Nieznane opowiadania i felietony Grzesiuka to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości jednego z najbardziej rozpoznawalnych bardów warszawskich ulic. Książka pt. Klawo, jadziem! będzie dostępna w sprzedaży już od 29 stycznia 2019 roku. Ta pozycja przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi literatury pięknej.

Warto tutaj wspomnieć, że Stanisław Grzesiuk był pisarzem i pieśniarzem, zwanym bardem Czerniakowa. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W trakcie okupacji został aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. Po dziś dzień jest zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy. Teraz okazuje się, że jeszcze nie wszystkie jego dzieła i dorobek zostały odkryte.

Nieznane opowiadania i felietony Grzesiuka – twórczość barda warszawskiej ulicy

Stanisława Grzesiuka czytelnicy pokochali za kultową trylogię, w której pełno było humoru, honoru i prawdy. Jednak nikt poza najbliższymi nie wiedział, że pisał on także inne teksty. W związku z tym odbiorcy mają szansę poznać niepublikowane dzieła, które po raz pierwszy zostały zebrane w jednym tomie. Są to opowiadania, felietony i piosenki o ukochanej Warszawie. Razem pokazują niepospolity talent i charakter króla szemranych ulic. Czyli wszystko to, co w pisarstwie Stanisława Grzesiuka najlepsze.

Ponadto czytelnicy po raz pierwszy będą mieli okazję zajrzeć do rękopisów, niepublikowanych zdjęć i rodzinnych pamiątek.  Oto  kilka słów, które napisał niegdyś sam autor:

Gdy ktoś w miejscu publicznym zachowuje się inaczej, jak tego wymagał warszawski sposób bycia, słyszy się uwagi: „Ty, warszawiak z oranego”. „Sieczkobrzęku”. „Zielona Warszawa przemawia”. To reaguje typowy warszawiak. Wyczuwa się brak specyficznego, ciętego, lecz grzecznego humoru i swoistego warszawskiego fasonu. „Reszty nie trzeba” – a piechotą wróci do domu. „Boso, ale w ostrogach”. Forsy nie ma, ale na spotkanie ostatnie pół kilometra przejedzie taksówką. Warszawski fason.

Przypominamy, że książka będzie dostępna w sprzedaży od 29 stycznia 2019 roku. Nieznane opowiadania i felietony Grzesiuka pt. Klawo, jadziem! Znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!