Noc Księgarń - zobacz

Noc Księgarń to istny raj dla prawdziwych książkoholików i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Do tej pory sporym zainteresowaniem odbiorców cieszyły się takie akcje jak Noc Muzeów czy Noc Bibliotek. W związku z tym przyszedł również czas na księgarzy. Pierwsza edycja święta księgarń i przede wszystkim czytelników startuje już 20 września bieżącego roku. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po tym wydarzeniu? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Noc Księgarń - zobacz

Noc Księgarń – kilka słów o akcji

Już 20 września ponad 100 księgarń stacjonarnych w całej Polsce weźmie udział w Nocy Księgarń. Goście, jak zawsze przy tego typu wydarzeniach, mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Ponieważ organizatorzy przygotowali wieczorne spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, spektakle, słuchowiska, pokazy filmów i literackie potańcówki. Mimo że to pierwsze tego typu wydarzenie w kraju, już słyszy się głosy potwierdzające jego kontynuację w kolejnych latach. Pomysł narodził się w szeregach dystrybutora książek OSDW Azymut, który obchodzi właśnie 20-lecie swojej działalności. Firma postanowił przypomnieć czytelnikom, dlaczego warto odwiedzać niezależne księgarnie stacjonarne oraz wesprzeć tradycyjne księgarstwo.

Oto jak sprawę skomentowała Dorota Bachman z OSDW Azymut:

Zdajemy sobie sprawę, że w dobie wielu problemów na polskim rynku książki nie jest łatwo prowadzić księgarnię stacjonarną. Małe, rodzinne biznesy, prowadzone od pokoleń, upadają. Dlatego postanowiliśmy zorganizować dużą i głośną akcję, aby przyciągnąć uwagę mediów i zaprosić Polaków w gościnne progi wielu przepięknych księgarń i antykwariatów. To naprawdę niezwykłe miejsca.

Okazało się, że zainteresowanie pierwszą edycją jest bardzo duże. W związku z tym zgłosiło się ponad 100 księgarń z 50 miejscowości z całego kraju. Noc Księgarń zachwyci mieszkańców Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Lublina, Łodzi czy Poznania. Jednak w akcji biorą udział także mniejsze miejscowości jak Brzeg Dolny, Lisi Ogon, Kamienna Góra, Słupsk, Węgrowo, Lubień czy Grajewo, Ustrzyki Dolne, Lesk i Zawiercie. To głównie tam działają małe, nierzadko rodzinne księgarnie, które najbardziej potrzebują wsparcia czytelników.

Cały program wydarzenia znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy weźmiecie w nim udział!