Ekranizacje i adaptacje

„Nocny recepcjonista” – polska premiera już w lipcu!

lacarreNocny recepcjonista to serial na podstawie powieści brytyjskiego pisarza Johna Le Carrégo. Jego polska premiera odbędzie się już 7 lipca o godzinie 21:00, na stacji AMC Polska. Kolejne epizody miniserialu składającego się z ośmiu części  pojawiać się będą w czwartki o godzinie 21:00.

John Le Carré w swoje książce porusza temat związany z przemytem broni i narkotykami. Historia rozgrywa się w końcowym okresie zimnej wojny, ale nie oznacza to wcale zakończenia konfliktu. Po upadku związku radzieckiego do głosu dochodzą bowiem organizacje przestępcze. A głównym antagonistą jest przewodzący nimi anglik, Richard Onslow Riper. Z drugiej strony mamy natomiast byłego żołnierza brytyjskiej armii i tytułowego nocnego recepcjonistę, Jonathana Pine’a. Jako pracownik ekskluzywnego hotelu odkrywa, że jest on miejscem szemranych interesów. Wiedzę tę próbuje przekazać władzom brytyjskim, czym naraża na niebezpieczeństwo siebie i swoich współpracowników. Jonathan Pine rozpoczyna ryzykowną batalię, w której jego rywalem jest jeden z najbardziej niebezpiecznych ludzi na świecie.

Fabuła serialu Nocny recepcjonista będzie się nieco różniła od oryginału. Jak powiedział jeden z jego twórców, podyktowane jest to tym, że od czasu publikacji książki świat się zmieniał i zmienili się jego „gracze”. Akcja miniserialu przybliży współczesny problem nielegalnego handlu bronią na Bliskim Wschodzie.

Postać Jonathana Pine’a zagra Tom Hiddleston, natomiast w roli bezwzględnego przemytnika broni, Richarda Onslowa Ripera, ujrzymy Hugh Lauriego. Z kolei za produkcję i reżyserię serialu odpowiada Susanne Bier, laureatka Oscara i Złotego Globu za film W lepszym świecie. Epizodyczną rolę zagra również sam autor książki John Le Carré.