Ekranizacje i adaptacje

Z przejmującego zimna – ekranizacja powieści Johna le Carrégo

Z przejmującego zimnaDość niedawno, bo 7 lipca miała miejsce polska premiera mini serialu Nocny recepcjonista, adaptacja bestsellerowej powieści autorstwa Johna le Carrégo o tym samym tytule. Sukces produkcji sprawił, że Studio Paramount Television oraz Ink Factory (firma producencka), które odpowiadają za produkcję Nocnego recepcjonisty, wyraziły chęć realizacji kolejnego przedsięwzięcia związanego z twórczością Johna le Carrégo.

Nowy mini serial ma być oparty na powieści The Spy Who Came in from the Cold (w Polsce znanej jako Z przejmującego zimna), wydanej w 1963 roku. Opowiada ona o walce dwóch agentów pochodzących z wrogich wywiadów, brytyjskiej siatki szpiegowskiej działającej w Berlinie Wschodnim oraz wschodnioniemieckiego kontrwywiadu. W środku tych niepokojących wydarzeń znajduje się Alec Leamans, którego jedynym i najważniejszym celem jest zemsta za śmierć swoich współpracowników. Z przejmującego zimna jest powieścią z gatunku sensacyjnej.

Za scenariusz ma być odpowiedzialny Simon Beaufoy, który na swoim koncie ma Oscara za film Slumdog. Milioner z ulicy, natomiast producentem wykonawczym, podobnie jak w poprzedniej produkcji, został John le Carré, który będzie nadzorował pracę nad kolejną adaptacją. Nie mamy natomiast informacji, która ze stacji ma wyemitować serial.

Skąd pomysł na kolejny mini serial? Informacja o nowej produkcji ujrzała światło dzienne tuż po tym, jak Nocny recepcjonista otrzymał 12 nominacji do nagród Emmy, w tym m. in.: za najlepszy limitowany serial. Nic więc dziwnego, że producenci „kują żelazo póki gorące” i zapowiadają kolejne produkcje związane z twórczością Johna le Carrégo, które z pewnością będą równie dochodowe.