Nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa - zakończono zdjęcia! nowa ekranizacja akademii pana kleksa

W maju pojawiła się informacja, że powstanie nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy. Od tego czasu wierni fani pierwotnej wersji, pokolenie wychowane na kultowych, wyśmienitych, muzycznych filmach fantasy w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, czekają na efekty pracy Michała Kawulskiego, Krzysztofa Gurecznego i całej ekipy czuwającej nad realizacją projektu. Wiem o tym, bo należę do tej grupy 😉 . I oto już wiadomo, że na planie padł ostatni klaps! Tomasz Kot, który wciela się w postać Ambrożego Kleksa, poinformował o tym fanów w swoich mediach społecznościowych.

Nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa | Książka na TaniaKsiazka.pl >>

Nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa

Post, który 21 listopada pojawił się na instagramowym, oficjalnym profilu Tomasza Kota dowodzi, że nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa weszła w nowy etap prac. Na planie padł ostatni klaps, czyli zakończono zdjęcia (za które odpowiada Bartek Cierlica). Teraz zarejestrowanym materiałem zajmą się montażyści, producenci i inni twórcy odpowiedzialni na finalny kształt filmu. Efekty ich pracy zobaczymy pod koniec 2023 roku, ponieważ na ten czas zaplanowano premierę. Należy dodać, że pierwszej części historii. Druga ma się pojawić dopiero dwa lata później.

W rolę profesora Ambrożego Kleksa wciela się jeden z najlepszych polskich aktorów, Tomasz Kot. Wybór ten jest zatem obietnicą wyśmienitej kreacji, złożoną oczekującym na produkcję. Czy dorówna on mistrzowskiemu Piotrowi Fronczewskiemu, który przywdział fantazyjny frak i ozdobił policzki piegami prawie 40 lat temu? Trzymamy kciuki za równie dobrą rolę, która skradnie serca wszystkim widzom. I starszym i młodszym.

Tym razem będzie troszkę inaczej

Choć już nie w dawnej roli, w nowym filmie pojawi się Piotr Fronczewski. Tym razem zagra doktora. Liczymy na to, że jego obecność na planie nie onieśmieliła Kota. A wręcz przeciwnie! Zmotywowała do tego, by dał z siebie więcej niż wszystko!

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Kot (@tomasz_kot.official)

Wiadomo też, że twórcy nie odtworzyli wiernie historii Brzechwy, a wzięli z niej jedynie aktualne i uniwersalne elementy. Szykuje się zatem wiele niespodzianek. Jedną z nich jest fakt, że na ekranie nie pojawi się Adam Niezgódka, ale Ada Niezgódka. W tej kreacji zobaczymy Antoninę Litwiniak, znaną już m.in. z takich filmów jak Zabawa, zabawa, Planeta Singli 2 czy W głębi lasu.

Czekamy z niecierpliwością na premierę filmu. W tym czasie możemy wrócić do opowieści, od której wszystko się zaczęło. Książkę Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy znajdziecie pod tym linkiem.

Czytajcie także: