Folwark zwierzęcy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowa ekranizacja Folwarku zwierzęcego to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości George’a Orwella. Także wielbiciele kinowych adaptacji mają sporo powodów do zadowolenia. Za projekt bierze się sama platforma Netflix, która ostatnio zyskuje prawa do najgłośniejszych, literackich tytułów. Nic dziwnego, że odbiorcy z niecierpliwością oczekują kolejnych projektów. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej o najnowszych planach Netflixa.

Nowa ekranizacja Folwarku zwierzęcego – znane nazwiska gwarancją wielkiego sukcesu?

Reżyserią filmu na podstawie Folwarku zwierzęcego zajmie się Andy Serkis, natomiast producentem został Matt Reeves. To jednak nie pierwszy projekt, przy którym pracują wspólnie. Obaj panowie stworzyli razem takie hity, jak Ewolucja planety małp czy Wojna o planetę małp. Sam Reeves jest odpowiedzialny również za sukces wszystkich części Cloverfiled. Także Serkis pracuje obecnie nad projektami, na które widzowie oczekują z niecierpliwością. Jest to m.in. Mowgli, czyli adaptacja słynnej powieści Rudyarda Kiplinga, która ma być nieco mroczniejsza od dotychczasowych, filmowych wersji.

Niestety, na razie nie mamy żadnych dodatkowych informacji oprócz tego, że projekt najprawdopodobniej zostanie zrealizowany w technice motion capture. Jeśli tylko pojawią się pierwsze informacje na temat obsady czy daty premiery, będziemy Wam przekazywać dalsze szczegóły.

A o czym jest właściwie historia stworzona przez Orwella, którą omawiają również dzieci w polskich szkołach? Warto tutaj przytoczyć słowa samego autora, który o swojej książce pisał tak:

»Folwark zwierzęcy« miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze – chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak oto: rewolucje mogą przynieść radykalną poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. (…) Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura.

Nowa ekranizacja Folwarku zwierzęcego jest jeszcze w trakcie realizacji, zachęcamy więc do zapoznania się ze źródłem inspiracji. Książkę George’a Orwella znajdziecie tutaj.