Nowa książka Davida Mitchella

Nowa książka Davida Mitchella to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele literatury z elementami sensacji i ci, którzy uwielbiają muzyczne opowieści. Jak ogłosił autor, w czerwcu 2020 roku wyda muzyczną powieść pt. Utopia Avenue. Jesteście ciekawi, czego można się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka Davida Mitchella

for. Murdo Macleod/The Guardian

Nowa książka Davida Mitchella – autor Atlasu chmur powraca w wielkim stylu

Utopia Avenue to historia, która opowiada o losach fikcyjnej grupy muzycznej. Kapela pojawiła się na scenie Londynu w 1967 roku, a na jej czele stali Elf Holloway, półbóg gitary Jasper de Zoet i bluesowy basista Dean Moss. Ich kariera trwała krótko, lecz była bardzo wybuchowa. Grali w klubach Soho i pustych salach balowych, przez Top of the Pops. Poza tym osiągali sukcesy na listach przebojów, a raz nawet zostali uwięzieni w Rzymie i spędzili dwa fatalne tygodnie w Ameryce jesienią 1968 roku. Ostatecznie grupa wydała tylko dwie płyty długogrające.

Ponadto czytelnicy będą mogli poznać bliżej burzliwe czasy, w których funkcjonował band. W związku z tym możecie spodziewać się zamieszek na ulicach, rewolucyjnych zmian, zachodzących w społeczeństwie, narkotyków, bandytów, szaleństwa w najczystszej postaci, seksu, miłości i śmierci. Poza tym nie zabraknie znanych motywów z powieści i filmów o muzyce. Jak faustowski pakt czy przemijalność sławy.

Nowa książka Davida Mitchella – kilka słów od autora

Oto co sam pisarz sądzi na temat najnowszego projektu:

Pisanie o muzyce jest jak taniec o architekturze – to słynna maksyma, przypisywana dziesiątkom osób, od Milesa Davisa, po Laurie Anderson i Franka Zappę. Moja nowa powieść, „Utopia Avenue”, również wyrosła na tej sentencji. Piosenki wykorzystują głównie język, ale muzyka podłącza się bezpośrednio do czegoś poniżej lub powyżej języka. Czy powieść złożona ze słów (niewyposażona we wbudowane głośniki lub Bluetooth) może odkryć bezsłowne tajemnice muzyki oraz zobrazować wpływ muzyki na ludzi i świat? W jaki sposób? Czy w końcu da się tańczyć o architekturze? „Utopia Avenue” to moja mocna odpowiedź.

Przypominamy, że nowa książka Davida Mitchella światową premierę ma mieć w czerwcu 2020 roku. Kiedy pojawi się na polskim rynku i czy w ogóle będzie u nas dostępna? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

Tutaj znajdziecie pozostałe książki pisarza.