Nowa książka dla dzieci od JK Rowling

Wiadomość, że powstanie zupełnie nowa książka dla dzieci od JK Rowling zelektryzowała niedawno świat. Autorka, która sprzedała ponad 500 milionów egzemplarzy Harry’ego Pottera na całym świecie, zdradziła swoje przyszłe plany na oficjalnej stronie internetowej. Podobno nowy tytuł nie będzie w ogóle związany z Harrym Potterem i ze światem czarodziei (a szkoda). Sprawdźcie, jakie jeszcze elektryzujące wieści przekazała fanom Rowling.

Nowa książka dla dzieci od JK Rowling, ale najpierw Cormoran Strike

Źródło: jkrowling.com

JK Rowling napisała na swojej stronie w dziale “Pytania” kilka niezwykle interesujących zdań. Przede wszystkim zakomunikowała, że prace nad czwartym tomem jej serii detektywistycznej z Cormoranem Strikem (genialna, uwielbiam), zostały zakończone. Na razie nie jest znana data premiery Lethal White, ale wiadomo, że na pewno będzie wydana jeszcze w tym roku. Obserwatorzy oceniają, że pojawi się prawdopodobnie jesienią. Do tej pory w serii ukazały się: Wołanie kukułki, Jedwabnik i Żniwa zła.

Kolejne Fantastyczne zwierzęta?

Kolejną elektryzującą wiadomością jest informacja, że autorka obecnie pracuje nad scenariuszem do 3 filmu z serii Fantastyczne zwierzęta. Tymczasem sequel zatytułowany Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda pojawi się w kinach jeszcze w tym roku, 16 listopada. W sumie ma być 5 filmów o przygodach Newta Skamandera.

Nowa książka dla dzieci od JK Rowling spoza uniwersum HP

I ostatnia i chyba najbardziej niespodziewana ze wszystkich informacji jest taka, że JK Rowling napisze zupełnie nową książkę dla dzieci. Autorka poinformowała, że pomysł na powieść miała już w głowie od 6-ściu lat i przyszła pora, żeby przelać go na papier. Co ciekawe, wpadła na ten pomysł między innymi w tym okresie, kiedy wydała swoją pierwszą powieść dla dorosłych czytelników Trafny wybór.

JK Rowling zdecydowanie nie należy do autorów, którzy piszą mało i rzadko, chociaż oczywiście na niektóre książki z kontynuowanych przez nią serii trzeba trochę poczekać. Na szczęście fani będą mieli w tym roku prawdziwe powody do radości. Pojawi się czwarty tom z serii z Cormoranem Strikem i do kin w końcu wkroczy kolejny film z uniwersum Harry’ego Pottera.

Już dawno na polskim i światowym rynku nie pojawiła się żadna nowa fabularna powieść JK Rowling. Ostatnie tytuły to wersje ilustrowane lub poradniki do jej bestselerowych powieści m.in: Ilustrowane Fantastyczne zwierzęta, czy Harry Potter. Podróż przez historię magii.

Z wielką niecierpliwością czekam więc na nową powieść tej autorki, a Wy? 🙂