Jojo Moyes historią Lou i Willa na zawsze zapisała się w naszych sercach. Udowodniła, że nawet pisząc romans, który nie jest piękną i słodką historią o królewiczu z bajki, można porwać za serca miliony czytelników. Teraz ku uciesze fanów, na razie niestety tylko tych anglojęzycznych, Moyes napisała nową książkę. Książka Paris for One and Other Stories 18 października wkroczyła na zagraniczne półki.

Odwidziałam Paryż już wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat. Za każdym razem wracałam do domu z pomysłem na nową historię – powiedziała Moyes.

Paris for One and Other StoriesI tak powstała ta książka. Jest zbiorem pomysłów przywiezionych z podróży pisarki. Książka składa się z jednej powieści i ośmiu krótkich opowiadań. Bohaterkami wszystkich historii są kobiety, które stanęły (czasami z przymusu) przed koniecznością zmiany własnego życia. Bohaterką głównej powieści jest 26-letnia Nell, która właśnie wybiera się w swoją pierwszą podróż do Paryża.

Sorry babe. Caught up at work. Not going to make it.

Paryż, miasto zakochanych, ma stać się także dla Nell i jej chłopaka niezwykle romantyczną przygodą. Jednak to, co całkowicie nie jest romantyczne to fakt, że tuż przed wyjazdem Nell dowiaduje się, że jej chłopak utknął w pracy i niestety nie będzie mógł jechać.

W tym momencie świat dziewczyny rozpada się na milion kawałeczków i to nie tylko dlatego, że ogarnia ją smutek, rozczarowanie i gniew ale także dlatego, że stoi przed perspektywą samotnej podróży do Paryża. Sytuacja jest tym bardziej niezwykła, że Nell na co dzień nie lubi podejmować ryzyka, a właściwie to w ogóle nie lubi podróży. Jednak Paryż okaże się dla niej miejscem, w którym nie tylko znajdzie nową miłość, ale odkryje także, kim naprawdę jest.

Z Jojo Moyes w Paryżu

W innych opowiadaniach poznamy bohaterkę, która przez przypadek na imprezie wpadnie na swoją dawną miłość. Jeszcze inna będzie zamieszana w napad na bank. Wszystko, co spotka główne bohaterki, będzie miało kolosalny wpływ na ich życie. Doprowadzi do sytuacji, w których kobiety, albo docenią to, co miały wcześniej, albo będą szczęśliwe, że ich życie potoczyło się w nowym, ekscytującym kierunku.

Książka Moyes to także nasza podróż do Paryża. Poznanie tego miasta z innej, mniej turystycznej strony. Odkryjemy tajemnicze zakamarki tego legendarnego już miasta, poznamy uprzejmość Paryżan, popłyniemy łodzią w świetle księżyca i przeżyjemy przygody, które na zawsze zmienią nasze życie.

Czytając kolejne książki spod pióra Moyes trudno nie mieć nadziei, na powtórkę z Zanim się pojawiłeś. Jednak czytając Paris for One and Other Stories lepiej zapomnieć o historii Lou i Willa i otworzyć się na coś zupełnie nowego. Dla tych, którzy nie połaszą się na porównania, czytanie tej książki może być kolejną, wspaniałą, książkową przygodą.