9788380832466Niepamięć Jolanty Kosowskiej to nasza dzisiejsza propozycja na jesienne dni. Nie dajcie się nudzie i chandrze, która uparcie zagląda przez okno. Chłodne, deszczowe wieczory to idealny moment, by ukryć się pod kocem z dobrą książką w ręku i przenieść się w świat bardziej kolorowy. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego?

Niepamięć to dar, czy przekleństwo?

No właśnie. Co czuje człowiek, kiedy budzi się i zupełnie nie wie, kim jest? Nie pamięta swojego imienia i nazwiska. Umysł nie przywołuje żadnych wspomnień, nie istnieje żaden realny punkt zaczepienia w przeszłości. Czy możliwe jest życie w rzeczywistości, której się nie rozumie z poczuciem braku tożsamości?

Świat głównej bohaterki, Katarzyny, dzieli się na dwie części. Pierwsza to ta, w której była kochana i sama darzyła kogoś głębokim uczuciem. O jej względy rywalizowało aż dwóch mężczyzn. Druga zaś to zupełnie obce życie, gdzie wszystkiego musi uczyć się na nowo. Z jednej strony jest to jak dar od losu. Kobieta ma szansę zacząć wszystko od początku, inaczej. Ale czy tak się da? Zwłaszcza, gdy powoli powracają pojedyncze wspomnienia. I chociaż nie układają się w logiczną całość oraz są niespójne, to przecież jednak przypominają o tym, co było. Dochodzi do momentów, kiedy przeszłość miesza się z teraźniejszością wywołując u Katarzyny lęk, który przeradza się w paniczny strach.

Co w takiej sytuacji robić, jak się zachować? Czy z całych sił próbować przypomnieć sobie przeszłość, odbudować życie i walczyć o to, co było? A może lepiej zostawić to w tyle i zacząć zupełnie od nowa? Przekonajcie się, że Niepamięć to zaskakująca i fascynująca opowieść o miłości, poświęceniu i podejmowaniu trudnych decyzji. Jak prawdziwe życie, jest nieprzewidywalna i nie zawsze kończy się tak, jakbyśmy chcieli…

Książkę znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!