Dziewczynka z zapalniczką - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Mariusza Czubaja to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników polskiej literatury kryminalnej. Warto tutaj wspomnieć, że Czubaj jest nie tylko doskonałym pisarzem. To także wybitny i ceniony antropolog kulturowy oraz literaturoznawca. Na jego nową książkę fani czekali z niecierpliwością i utęsknieniem. Nic dziwnego, to właśnie jemu Czytelnicy zawdzięczają takie bestsellery jak: 21:37 czy Martwe popołudnie. Nikt więc nie ma wątpliwości, że nowa książka Mariusza Czubaja zostanie przyjęta niezwykle gorąco. Jej tytuł brzmi Dziewczyna z zapalniczką, a jej premiera przewidywana jest na 24 maja bieżącego roku. Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie, co tym razem polski pisarz przygotował Czytelnikom.

Nowa książka Mariusza Czubaja – Dziewczyna z zapalniczką, kilka słów o fabule

Jest rok 2011. Emerytowany policjant, Jacek Szymon, zostaje zastrzelony w lesie, nieopodal Katowic. Tylko dwóch ludzi wie, co znajdowało się w bagażniku samochodu, gdzie znaleziono ciało ofiary. Do tego grona dołączy jeszcze ktoś trzeci. To Rudolf Heinz, policyjny profiler, który przechodzi właśnie ciężkie załamanie nerwowe. Obecnie przebywa na przymusowym urlopie, jednak zostaje poproszony o dyskretną przysługę. Efektem prośby jest fakt, że Rudolf po raz pierwszy rozpoczyna prywatne śledztwo. Jest jednak coś, co nie daje spokoju profilerowi i komplikuje zadanie. O przysługę poprosił go miejscowy gangster.

Wszystkie tropy prowadzą ku wydarzeniom sprzed lat. Wydarzeniom, które kładą się cieniem na karierze Jacka Szymona. Czy Rudolf Heinz zdoła rozwikłać tę zagadkę? Czy jego stan zdrowia pozwoli mu na dokończenie sprawy? I czy właściwie to dobry pomysł, by w takim stanie prowadził jakiekolwiek śledztwo?

Przypominamy, że nowa książka Mariusza Czubaja pt. Dziewczynka z zapalniczką pojawi się na rynku już 24 maja 2018 roku. Znajdziecie ją tutaj. Powieść tę polecamy gorąco wszystkim miłośnikom rodzimej literatury kryminalnej. Autor po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w szczycie formy. Najnowsza historia zaskakuje i intryguje Czytelnika. A co najważniejsze, aż do ostatniej strony trzyma w napięciu i zaskakuje zakończeniem. Jeśli poszukujecie dobrego kryminału na wiosenne wieczory, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie to sami!