Ogień i krew - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka George’a R. R. Martina z pewnością ucieszy (lub nie) wszystkich fanów pisarza. Zastanawiacie się, skąd ten nawias? Pojawił się, dlatego że najnowszy projekt, mimo że powiązany jest ze światem Pieśni lodu i ognia to nie jest szóstą częścią kultowej już serii. Zgadza się, to wciąż nie Wichry zimy będą cieszyć oczy Czytelników na całym świecie. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o planach Martina na 2018 rok. Już wtedy pojawiła się mała, ale jednak nadzieja na to, że wspomniana książka ujrzy światło dzienne właśnie w bieżącym roku. Właściwie na ten okres planowane były dwa tomy, z czego jednym z nich miały być właśnie Wichry zimy. Teraz już wiemy, że to jednak nie ten tytuł uzyskał pierwszeństwo w publikacjach przewidzianych na 2018 rok.

Nowa książka George’a R. R. Martina to prequel

Najnowszą książkę pisarza można potraktować, jako prequel wydarzeń, mających miejsce w całej Pieśni lodu i ognia. Powieść nosi tytuł Ogień i krew, a jej premiera w Stanach Zjednoczonych przewidywana jest na 20 listopada bieżącego roku. Z informacji, które mamy, wiemy też, że polska edycja również ma ukazać się jeszcze w 2018 roku. Jednak dokładniejsza data nie jest jeszcze nam znana. Oczywiście, kiedy tylko się pojawi, od razu będziemy Was o tym informować.

Nowa książka George’a R. R. Martina ma opowiadać o losach słynnego rodu Targaryenów, aż 300 lat przed wydarzeniami z Pieśni lodu i ognia i serialu Gra o tron. Informację o publikacji wspomnianej lektury na facebookowym koncie zamieścił sam autor. Jak zaznacza pisarz, nie będzie to klasyczna powieść. Ma ona przybrać formę historii rodu, spisanej przez arcymistrza Gyldayna. Czytelnicy znajdą tam opowieści od króla Aegona I do Aegona III. Co więcej, w założeniu jest także kontynuacja, więc Ogień i krew to pierwszy tom losów Westeros pod rządami „smoków”. Trzeba przyznać, że odbiorcy mogą liczyć na prawdziwą ucztę czytelniczą, bo w angielskiej wersji książka ma liczyć aż 989 stron.

Nowa książka George’a R. R. Martina – oficjalny opis

Rozgrywający się trzysta lat przed wydarzeniami z cyklu Pieśń lodu i ognia tom opowieści Ogień i krew, pierwszy z dwóch zaplanowanych, opisuje kluczowe wydarzenia z historii rodu Targaryenów w Westeros. Stanowi kronikę podboju, który zjednoczył Siedem Królestw pod rządami Targaryenów poprzez Taniec ze Smokami: wojnę domową, nieomal zakończoną upadkiem dynastii. Czytelnicy mieli szansę zapoznać się z niewielkimi fragmentami tej opowieści już wcześniej, w rozsianych po całym cyklu Świat lodu i ognia wzmiankach oraz w kilku drobnych tekstach zamieszczonych w antologiach. Jednakże kompletna historia rodu Targaryenów pojawia się po raz pierwszy dopiero w tej książce. Z ponad 75 nowymi, czarno-białymi ilustracjami autorstwa Douga Wheatleya, Ogień i krew przyniesie Czytelnikom całkowicie nowe spojrzenie na ten fascynujący wątek historii Westeros. Będzie to wyjątkowa pozycja dla każdego fana.

Wszystkie książki Martina znajdziecie tutaj.