Nowa powieść Sarah J. Maas pt. Imperium burz już niedługo pojawi się także na polskim rynku wydawniczym. To bez wątpienia świetna wiadomość dla wszystkich miłośników powieści z gatunku Young Adult Fantasy. Kiedy dokładnie piąty tom słynnej już serii Szklany Tron ujrzy światło dzienne? Premiera zaplanowana jest na 26 kwietnia 2017 roku. Myślicie, że to jeszcze daleko? Gwarantujemy, że oczekiwanie na to wydarzenie umilą wam proponowane przez nas książki! Tymczasem, jeśli chcecie poznać choć trochę szczegółów na temat tej gorącej, wiosennej nowości, koniecznie czytajcie dalej.

Nowa powieść Sarah J. Maas, co tym razem szykuje autorka?

Celaena Sardothien staje przed najważniejszym zadaniem w swoim młodym życiu. To od jej decyzji i kolejnych kroków zależy los całego Terrasenu, którego jest pełnoprawną, zaginioną królową. Właśnie przyszedł czas, kiedy to będzie walczyć o to, co należy do niej. Aby wygrać tę wojnę, musi mieć u swego boku zaufanych ludzi i zdobyć sojusze, które zwiększą jej przewagę. W walce pomoże jej także siła i magiczna moc, którą powoli zaczyna u siebie odkrywać. Ten atut nie jest jednak w stanie przesądzić o wygranej. Jak się okazuje, starzy przyjaciele odchodzą. I chociaż luki po nich wypełniają nowe osoby, to wśród ekipy Sardothien zaczyna rysować się coraz wyraźniejszy podział na członków magicznych i niemagicznych. Zawarte zaś niegdyś sojusze powoli stają się mniej spójne i pomocne.

Celaena do walki staje ramię w ramię z mężczyzną, któremu obiecała swoje serce. Musi także chronić ludzi, za których jest odpowiedzialna. Okazuje się jednak, że przyjdzie jej zapłacić znacznie więcej, niż się tego spodziewała. Czy młoda wojowniczka udźwignie ten ciężar? Czy ochroni przyjaciół i bliskich oraz odzyska należyty jej tron?

Przypominamy, że nowa powieść Sarah J. Maas dostępna będzie od 11 maja bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!