Zadziwiający Maurycy... co wiemy o ekranizacji książki Pratchetta Zadziwiający Maurycy

Kolejna powieść Terry’ego Pratchetta doczeka się ekranizacji! Tym razem będzie to Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie. Głosu postaciom użyczą znani aktorzy, a opowieść o Maurycym zostanie przeniesiona na ekran w formie filmu animowanego. Co jeszcze wiemy o planowanej produkcji?

Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Przewrotna opowieść ze Świata Dysku

Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie to jedna z 41 książek składających się na cykl Świat Dysku, który jest jedną z najważniejszych pozycji współczesnej literatury fantasy. Książki z tej serii zostały przetłumaczone na 37 języków i sprzedane do tej pory w liczbie ponad 90 milionów egzemplarzy.

Maurycy, uliczny kot po przejściach, stworzył plan doskonały. Uzbrojony w armię sprytnych szczurów i głupawego z wyglądu dzieciaka grającego na flecie terroryzuje miasteczka i zbija fortunę na strachu. W końcu wszyscy wiedzą, czym się kończy szczurza plaga i wizyta flecisty. Interes idzie jak z płatka, dopóki cwany kocur nie przybywa do odległego miasteczka Blintzowe Łaźnie. Okazuje się, że w tym miejscu musi zmienić plany na inne, niż miał do tej pory. Nie dość, że nie udaje mu się przeprowadzić stałego numeru, to jeszcze w powietrzu wisi coś mrożącego krew w żyłach… Coś, co zupełnie zmieni dotychczasowe życie szczurów i ludzi.

Zadziwiający Maurycy i… gwiazdorska obsada

To fantastyczna opowieść napisana przez legendarnego autora. Trudno byłoby mi wyobrazić sobie lepszą powieść do zekranizowania w postaci filmu animowanego dla całej rodziny – wypowiedziała się Sarah Wright, jedna z producentek Zadziwiającego Maurycego.

Za reżyserię będą odpowiadać Toby Genkel oraz Florian Westermann. Film będzie koprodukcją brytyjsko-niemiecką. Wiadomo już, że twórcy będą współpracować z firmą Narrativia (założoną przez Terry’ego Pratchetta). Produkcja dostała również zielone światło od spadkobierców zmarłego w 2015 roku pisarza.

Głosu postaciom The Amazing Maurice użyczą takie gwiazdy, jak znana z Gry o tron Emilia Clarke oraz odtwórca tytułowej roli w serialu Doktor House, Hugh Laurie. W filmie usłyszymy także Himesha Patela, Gemmę Arterton, Hugh Bonneville’a i Davida Thelwisa.

Premiera Zadziwiającego Maurycego została zaplanowana na 2022 rok, jeśli więc nie przeczytałeś jeszcze tej powieści pełnej ironicznego humoru i zabawy z literackimi kodami, najwyższy czas to zrobić! Znajdziesz ją tutaj. Natomiast cała seria książek ze Świata Dysku jest dostępna w tym miejscu.

Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Autorka artykułu: Magdalena Białek

Powiązane artykuły: