Samozwaniec. Moskiewska Ladacznica - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowa seria od Jacka Komudy to doskonała informacja dla wszystkich miłośników polskiej literatury. Autor po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w szczycie formy. I jeszcze przez długi czas będzie umilał czas Czytelnikom snutymi opowieściami. Tym razem w ręce odbiorców wędruje tom pierwszy pt. Samozwaniec. Moskiewska ladacznica. Gwarantujemy Wam, że znajdziecie w nim wszystko, za co pokochaliście twórczość Komudy. A każdy miłośnik twórczości autora wie, że potrafi on jak nikt inny połączyć fikcję literacką z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotował dla swoich fanów!

Nowa seria od Jacka Komudy i kolejny popis znajomości polskiej historii

O tym, że Jacek Komuda jest miłośnikiem i niekwestionowanym znawcą polskiej XVII-wiecznej historii, wiedzą wszyscy Czytelnicy, którzy chociaż raz sięgnęli po jego książkę. Najnowszą serią pisarz udowadnia to i potwierdza, że wciąż ma w głowie mnóstwo pomysłów na wciągające opowieści.

Tym razem odbiorca wraz z bohaterami ruszy w niebezpieczną podróż po ukraińskich stepach, szlacheckich dworach, chłopskich chatach czy zaściankowych zagrodach. Wspólnie z nimi zwiedzicie zadymione i zatłoczone karczmy oraz poznacie najmroczniejsze oblicze ludzkiej natury, która ujawnia się w obliczu walki o władzę. A w tle nie tylko wielka, ale i mała polityka, chciwość wodzów i ich przerośnięte ambicje.

Ciało cara Dymitra, związane powrozem, zostaje wywleczone przez moskiewski mir. Ciągnęli je przez wrota Spaskie na Plac Czerwony. A tam bez wahania, koło Łubnego Miesta, rzucono zwłoki na podwyższenie przygotowane na zabawę. Kiedy wystrzelono armatę w stronę Rzeczypospolitej, nabitą prochami cara, ludzie wiedzieli, że to dopiero początek…

Nie było trzeba długo czekać na samozwańców. Pojawiali się niemal w każdej wiosce i w każdym mieście moskiewskiej dziedziny. Podawali się za cudownie ocalałego carewicza Dymitra Iwanowicza, syna cara Iwana Groźnego. Za tym pochodzeniem szedł fakt, że przysługiwał mu tytuł prawowitego następcy moskiewskiego tronu. A na taki obrót sprawy czekało bardzo wielu.

Nowa seria od Jacka Komudy z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią połączenie prawdziwych wydarzeń historycznych, z niezwykłymi elementami fantastyki.

Książkę pt. Samozwaniec. Moskiewska ladacznica znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!