Nowe Igrzyska Śmierci

W czerwcu 2018 roku fanów Igrzysk Śmierci zaskoczyła wieść o powstaniu kontynuacji serii. Do tej pory Suzanne Collins nie zdradzała szczegółów fabuły The Ballad Of Songbirds And Snake – taką nazwę bowiem nosić będą nowe Igrzyska Śmierci. Niemniej jednak w ostatnim czasie autorka uchyliła rąbka tajemnicy na temat prequela dotychczasowej trylogii. Co znajdzie się w Pieśni Ptaków i Węży?

Uniwersum Igrzysk Śmierci

Igrzyska Śmierci to bestsellerowa powieść Suzanne Collins. Jej akcja dzieje się w totalitarnym państwie zwanym Panem, zbudowanym na gruzach Stanów Zjednoczonych. Składa się ono z 12 Dystryktów, które rokrocznie biorą udział w Głodowych Igrzyskach. Tradycja igrzysk sięga czasów, w których Panem składało się jeszcze z 13 Dystryktów. W skutek buntu pozostałych dystryktów przeciwko Kapitolowi (stolicy Panem), Dystrykt 13 został zmieciony z powierzchni ziemi, a sam Kapitol postanowił ukarać pozostałych tworząc Głodowe Igrzyska.

Od momentu buntu każdego roku Kapitol organizuje igrzyska, w których udział bierze dwóch wylosowanych ochotników, trybutów, z każdego Dystryktu. Wygraną można odnieść tylko zadając śmierć wszystkim pozostałym. Trybuci stają więc w okrutnej walce, w której wygra jedynie najsilniejszy.

Bestsellerowa trylogia Suzanne Collins o totalitarnym Panem zdobyła miliony fanów na całym świecie i doczekała się ekranizacji wszystkich trzech części. Nic więc dziwnego, że ogłoszenie przez autorkę napisania nowej części Igrzysk Śmierci wzbudziło wiele entuzjazmu. Do tej pory znaliśmy jedynie tytuł prequela powieści. Ostatnio jednak Collins uchyliła w końcu rąbka tajemnicy.

Nowe Igrzyska Śmierci – czego będzie dotyczyć prequel?

Gdzie przeniesiemy się tym razem? Prequel Igrzysk Śmierci zabierze nas w podróż w czasie do stolicy Panem – Kapitolu. Akcja nowej części Igrzysk Śmierci będzie odgrywać się 64 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części.

Co takiego wydarzyło się w tym czasie? Fani powieści zapewne domyślają się już, że prequel poświęcony będzie kulisom powstania Głodowych Igrzysk. W związku z tym kto będzie głównym bohaterem nowych Igrzysk Śmierci? Podpowiemy, że jest to antagonista znany nam z poprzednich części powieści.

Bohater powieści

Suzanne Collins zdradziła, że tym razem poznamy historię samego Coriolanusa Snowa. Prequel Igrzysk Śmierci rzuci jednak nowe światło na postać prezydenta Panem. Młody Snow zostanie bowiem przedstawiony jako czarujący i uprzejmy młodzieniec pełen ambitnych planów. Nowo powstały mentorski projekt Głodowych Igrzysk ma stać się jego przepustką na prestiżowy uniwersytet. Niestety mimo ogromnego zaangażowania i wielu starań nie wszystko pójdzie po myśli Coriolanusa.

Pomysłodawcy Igrzysk rozpoczną losowanie, którego celem będzie wybranie wśród uczniów trybutów. Ich zadaniem będzie przygotowanie przypisanych im podopiecznych do walki na arenie. Mimo swoich ambicji Snow zostanie wylosowany jako ostatni oraz przydzielony do uczennicy pochodzącej z 12 Dystryktu

Nowe Igrzyska Śmierci – Książki Suzanne Collins znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Światowa premiera Pieśni Ptaków i Węży planowana ma odbyć się 19 maja 2020 roku. W Polsce tytuł ma ukazać się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina w połowie czerwca tego roku.

My nie możemy się już doczekać, a Wy?