Zmierzch 5

Zmierzch 5 i Igrzyska śmierci 4

Nie ma wątpliwości, że zarówno Zmierzch, jak i Igrzyska śmierci to jedne z najpopularniejszych serii książek/filmów na świecie. Mimo że od premiery wszystkich adaptacji minęło kilka lat, fani ciągle mają nadzieję, że powstaną kontynuację tych historii. Od czasu do czasu pojawiają się doniesienia na ten temat. Teraz podsycił je Jon Feltenheimer, dyrektor generalny Lionsgate (studia, które wyprodukowało adaptacje filmowe obu książkowych hitów), który powiedział, że jest gotowy kontynuować obie serie. Sprawdźcie, co jeszcze powiedział i co mówią m.in. aktorzy Zmierzchu i sama Stephanie Meyer.

Zmierzch 5 o Jacobie i Renesmee?

Zarówno książki, jak i filmy z serii Zmierzch i Igrzyska śmierci przyniosły ich twórcom miliony dolarów. Nic więc dziwnego, że studio, które je wyprodukowało, jest zainteresowane kontynuacją. Jon Feltenheimer przyznał nawet, że już od jakiegoś czasu studio aktywnie rozwija projekty związane z sequelem i prequelem do serii Igrzyska śmierci. Teraz niedawno dodał, że są także plany kontynuacji sagi Zmierzch. Studio nie zamierza jednak kontynuować tych projektów bez udziału autorek książek, Suzanne Collins i Stephanie Meyer, które miałyby aktywnie uczestniczyć we wszystkich projektach. Sama Stephanie już w 2015 roku przyznała, że pracuje od jakiegoś czasu nad historią Jacoba i Renesmee i nawet napisała już kilka rozdziałów.

“Jest jeszcze ciągle wiele historii związanych z jedną i drugą serią, które są warte opowiedzenia. Jesteśmy gotowi, żeby to zrobić, czekamy tylko na kontynuację książek od obu autorek.” – powiedział Jon Feltenheimer, dyrektor generalny Lionsgate

Wszystko wskazuje na to, że studio nie będzie miało problemu z zachęceniem odtwórców głównych ról z sagi Zmierzch, Kristen Stewart i Roberta Pattinsona do powrotu na plan. Oboje przyznali, że nie mieliby nic przeciwko, aby powstały kolejne filmy z serii i aby oni wzięli w nich udział. Co prawda Kristen nie powiedziała wprost, że na pewno chciałby zagrać ponownie Bellę, a raczej, że byłaby pierwszą osobą, która przeczytałaby książkę.

Może w końcu przyjdzie czas na Zmierzch 5 

Tymczasem Stephanie Meyer w ostatnim czasie wydała swój pierwszy thriller, Chemik. Wszystko wskazuje na to, że chciała nieco odpocząć od Zmierzchu i spróbować swoich sił w innych gatunkach literackich. Jej książka Chemik jest różnie oceniana przez fanów i krytyków, z pewnością nie stała się takim hitem jak historia z Bellą i Edwardem. Być może nadszedł już czas, aby Stephanie powróciła do historii, które uczyniły ją sławną.

“Wiesz, tego nigdy się nie wie” powiedział Robert Pattinson dla Huffingtonpost na wieść o słowach Feltenheimera. ”To była naprawdę bardzo inspirująca przygoda w tamtym czasie. I naprawdę to było świetne, w jaki sposób ludzie to odebrali. Traktowałem tę historię naprawdę bardzo poważnie, bardziej poważnie niż wszystkie rzeczy, które do tej pory zrobiłem.”

Zmierzch

źródło: J-14

Wszyscy czekają na autorki 

Wygląda na to, że “cały” świat czeka już tylko na Stephanie Meyer i Suzanne Collins, aby opowiedziały dalsze historie swoich bohaterów lub rozwinęły wątki związane z postaciami drugoplanowymi. I tak jak w przypadku Igrzysk śmierci mogłoby się wydawać, że historia głównych bohaterów została właściwie zamknięta i tutaj zapewne w rolę wchodziłyby tylko spin-offy, tak w przypadku sagi Zmierzch wyraźnie było widać, że nie wszystkie wątki zostały zamknięte i teraz czekają, aż autorka książki nada im realny kształt.