Książka Pomiędzy nami góry

Film Pomiędzy nami góry na podstawie książki o tym samym tytule miał już swoją premierę w USA i Kanadzie. Teraz, 20 października zadebiutuje na ekranach polskich kin. W żeńskiej roli głównej nie kto inny, a sama gwiazda Titanica, Kate Winslet. Towarzyszył jej będzie Idris Elba. Za kamera stanął Hany Abu-Assad, a  scenariusz powstał we współpracy J. Millsa Goodloe i Chrisa Weitza. Sprawdźcie, o czym opowiada film i oceńcie, czy warto wybrać się na niego do kina.

Książka Pomiędzy nami góry, czyli walka o przetrwanie w sercu zimy

Film, jak i książka opowiada o dwójce rozbitków, którzy uczestniczyli w wypadku awionetki. Samolot rozbił się na dzikim, górskim pustkowiu w stanie Utah, w  środku mroźnej zimy. Dwójka pasażerów nie znała się nigdy wcześniej, a połączył ich ten jeden wspólny lot, kiedy odcięci od innych możliwości powrotu do domu z lotniska, wybrali podróż awionetką. Nie była to jednak najszczęśliwsza decyzja w ich życiu, ponieważ samolot miał wypadek i mimo że oboje przeżyli, zostali także ciężko ranni.

Teraz jakby problemów nie było za mało, nie mają kontaktu ze światem. W walce o przetrwanie w surowym środowisku są zdani tylko na siebie. Ich największym wrogiem jest zimno, ból i głód. Okaże się, że ich ciężka sytuacja nie będzie trwała kilka godzin, ale zamieni się w wielotygodniową walkę o życie. Każdy dzień będzie przynosił nowe, ciężkie wyzwania i coraz bardziej zmniejszał ich szanse na wyjście cało z tej sytuacji.

Książka Pomiędzy nami góry o miłości, której nikt się nie spodziewał

GóryJednak nie jest to historia, tylko i wyłącznie o ludziach, którzy muszą zmierzyć się z żywiołem i wykorzystać swoje instynkty w walce o życie. Tak naprawdę będzie to także opowieść o miłości, która narodziła się w najmniej spodziewanych okolicznościach.

Bohaterów książki, chirurgia Bena Payne’a i dziennikarkę Ashley Knox, która właśnie leciała na swój ślub, połączy niezwykle silne uczucie. Na początku będzie to przywiązanie i konieczność polegania na sobie, która z czasem jednak przerodzi się w coś głębszego. Jakich wyborów dokonają bohaterowie, jeśli uda im się wrócić do swojego zwykłego życia? Czy to zdarzenie zmieni ich na zawsze i będzie miało wpływ na ich życiowe wybory?

Oczywiście, znacie z pewnością tę zasadę, najpierw książka potem film. 🙂 Jeszcze macie czas, żeby poznać tę historię na kartach powieści Martina Charlesa, a potem sprawdzić, jak z tym aktorskim zadaniem poradzili sobie Kate Winslet i Idris Elba.

Książkę Pomiędzy nami góry, na kanwie której powstała adaptacja kinowa znajdziecie tutaj>>>